Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Jezu, ja wiem, że Super Express to tabloid, że pisują tam osoby o znacznym stopniu uposledzenia umysłowego, ale generalnie ludzie to kupują, czytają i tu mógłbym rozwijać się o kondycji umysłowej naszych rodaków, ale nie o tym chcę napisać.

Tldr


Super Express grzmi - ZAJĄCE I KRÓLIKI PRZENOSZĄ KORONAWIRUSA!!!1111oneoneone

Blady strach padł na wszystkich miłośników dziczyzny. Z najnowszych badań wynika, że milutkie króliki również są nosicielami koronawirusa SARS-CoV-2, który jest dla nich śmiertelnie groźny. 


Zabrzmiało groźnie co nie? Co czytamy dalej?

Z ustaleń California Department of Fish and Wildlife wynika, że króliki z Ameryki Północnej są zagrożone przez wirusa. Podkreślają, że trzeba się od nich trzymać z daleka, bo nie wiadomo, jakie może przynieść skutki. „Wirus jest przenoszony między królikami poprzez kontakt z innymi zarażonymi królikami lub tuszami, ich mięsem lub ich futrem, skażoną żywnością lub wodą lub materiałami, które mają z nimi kontakt” - wyjaśnia California Department of Fish and Wildlife w swoim biuletynie.


No fajnie, SE pisze, że wirus groźny, no i ma rację - jest zagrożeniem dla tych zwierząt. Tylko do cholery jaki wirus?

Podlinkowany w artykule The Sun przynajmniej nie robi z ludzi debili

Virus type 2 (RHDV-2) is rapidly spreading from state to state and is highly contagious.

Since March, the disease has hit New Mexico, Texas, Arizona, California, Nevada and Colorado, and could completely wipe out America's rabbits - and their ecosystems.


Tak, chodzi tu RHDV-2, wirusowa choroba krwotoczna królików, ewentualnie kolejny rodzaj pomoru królików, który ma tyle z koronawirusem wspólnego co ja z byciem naczelnikiem tego kraju. RHDV-2 należy do kaliciwirusów. To raz. Dwa to rzeczywiście poważny problem dla zwierząt - ALE - problem mają teraz w północnej Ameryce, prawdopodobnie przez przyprowadzanie królików z Europy. W Europie natomiast jest dostępna na to szczepionka i jak zaszczepimy naszego królika to nic mu nie będzie. Po trzecie - wirus ten jest całkowicie NIEGROŹNY dla ludzi. Mimo to nie polecam jeść królików chorych na to, na wszelki. ;)

Fajnie kręci się #afera na temacie koronawirusa. Nie pisałbym o tym (bo to się pojawiło na podstronie o USA w SE), ale rzucilo mi się w internecie jak ludzie to udostępniali na poważnie no i się #!$%@?łem. Tak jak na początku pandemii było pisane, że domowe zwierzęta przenoszą koronkę (co jak wiemy z prawdą się mija) i ludzie byli gotowi porzucać zwierzęta. Dlatego warto zrobić taki mały wpis też i na wypoku.

Artykuł z Super Expressu: link

#krolik #kroliki #koronawirus #superexpress #se #tabloid ##!$%@? #zwierzeta
  • 1