Wpis z mikrobloga

siema. chciałbym ułożyć obrzeza trawnikowe z kostki granitowej.
Utwardze to zaprawą na sucho, a później poleje wodą. czy to dobry pomysł?

Czy wielkość kostki ma jakieś znaczenie ze względów technicznych? Czy brać jaka mi sie podoba?

Chcę małą 4-6cm, bedę ją układsał nisko w ziemi, jeden rząd, tak zeby kołkiem kosiarki mozna było wjechać na kostke. podobnie jak na foto poniżej.
Czy musze coś jeszcze wiedziec? nigdy tego nie robiłem.

Dzieki, pozdrawiam

#ogrodnictwo #budownictwo #majsterkowanie
Pobierz bgjm - siema. chciałbym ułożyć obrzeza trawnikowe z kostki granitowej.
Utwardze to z...
źródło: comment_159005359837b8RNEMEvK8SqYkNKQxCP.jpg
  • 9
@bgjm: Chcę robić dokładnie takie same obrzeża.
Planuję wybrać ziemię, podsypka cementowo-piaskowa, ułożenie kostki, wyrównanie gumowym młotkiem i potem albo delikatnie zlać wodą po bokach, albo samo zwiąże od wilgoci.
@bgjm: Mam obrzeża wstawione na 'suchą zaprawę' i gdybym robił to drugi raz, zrobiłbym bez zaprawy, zwyczajnie wkopał w ziemię, dodatkowo z izolacją folią do poziomu gruntu. Ze względu na to, że beton chłonie wilgoć z ziemi, trawa dookoła obrzeża wysycha bardzo szybko.
@ur8an: tak bym to zrobil, ewentualnie do tej podsypki cementowo-piaskowej przydaloby sie roznoziarniste kruszywo granitowe lamane, mialbys wtedy taki troche "polsuchy" beton. mysle, ze nie trzeba polewac woda, samo zwiaze. Dobrze zrobic caly ciag na raz jednego dnia bo pozniej w polowie zaczynajac robote beton wiazac moze sie skurczyc i bedziesz mial niewielki uskok w tym miejscu
@bgjm ja robiłem podwójnie, kopałem rowek, w to wbijałem kostkę i dopiero drugi rząd wyżej na mokro, dzięki temu nie muszę po stronie rabaty wybierać ziemi, żeby było niżej i kora się nie wysypuje, kosi się lekko niewygodnie bo taką kostkę ciężko ułożyć równo i uderza się kołkami, trawy też jakoś genialnie nie dokasza ale za to podkaszarką bardzo wygodnie, nie trzeba uważać na rośliny w rabatach
Pobierz ere78 - @bgjm ja robiłem podwójnie, kopałem rowek, w to wbijałem kostkę i dopiero dru...
źródło: comment_1590054317INHQBVqEcBDkDi1OauVADN.jpg
@ere78: Też ciekawy pomysł chociaż podwójna robota z układaniem kostki, a do tego podwójna z koszeniem bo musisz jechać kosiarką + podkaszarką.