Wpis z mikrobloga

#eu4 Zagrałem Anglia i to najbardziej #!$%@? kraj jakim można zacząć, a nie widziałem żeby ktoś o tym mówił. Na dzień dobry sojusz z Portugalia plus dodaje się Kastylię i HAB jeśli jest możliwość. Po 10 latach odpala się wojnę ze Szkocja, zajmuje Szkocję dla War Score + Francja wykrwawia się razem z Portugalia, Kastylia, HAB. Nie trzeba wysłać nawet jednego angielskiego żołnierza na ląd. Jak już się wyzerują pokój. Za 20 lat powtórka. Potem już tylko restauracja unii z Francja i gra wygrana. Po 50?60? latach nie ma kraju, który by mógł zagrozić dynastii Lancasterów.
  • 9
@kochamajfony: W sumie tak, ale dużo zależy od RNG, często mi wpadał rywal z Kastylią, przy evencie z Maine jesteś stroną atakującą i bardzo rzadko ktokolwiek chcę dołączyć + możesz się z czasem nie wyrobić i wskoczy Ci wojna róż. Jedna jest pewne, jest co robić + zajebiste drzewko misji.
@prace_fachowe: @kochamajfony: W ogóle po co wywoływać event z maine, wystarczy wypuścić Normandię jako wasala i oddać im Maine, wtedy event się nie odpali. Do tego kraj jest stosunkowo prosty do nauki, wystarczy pilnować żeby nikt się nie dropnął na wyspy i praktycznie nie da się przegrać wojny.

Co do możliwości Anglii to kilka postów niżej wrzuciłem screena co można zrobić, przy odrobinie szczęścia, w ok.50 lat od początku gry
@kochamajfony: Kilka razy wywaliło mi gierkę jak wyskoczył im następca przy królu, który miał 70 lat, strasznie denerwujące ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@prace_fachowe: Przy evencie to ty jesteś atakującym i z reguły walczysz sam na Francję z sojusznikami, a w drzewku misji dostajesz później Restore Union cb, jeśli zbierzesz odpowiednie sojusze to nawet nie musisz przerzucać wojska na kontynent