Wpis z mikrobloga

Tylko przypominam, że to wykop jest oburzony na to co się odwala w Polsce. Społeczeństwo dalej ma wywalone i z chęcią zagłosuje na PIS.

Oburzenie dzieje się tu - w tej małej bańce informacyjnej.

Cała reszta łyka co zaserwuje szczujnia.

Swoją drogą nie wierzę że PiS odda władzę w demokratyczny sposób. Zaszli za daleko i skala patologii jest tak duża że potencjalna nowa władza mogła by ich zacząć z tego rozliczać.

#tvpis #polityka #polska
  • 27
@Loputrs
@ciastko_do_kawy
Nie zgodze sie ze tylko wykopowi nie pasuje to co sie dzieje w Polsce, mam wielu znajomych w otoczeniu co nie wiedza o istnieniu tego portalu a nienawidza pisu, baaa moja mama z katoliczki i pisowca stala sie przeciwnikiem pis oraz mowi ze KK to jakas sciema.

Tak wiec poddawac sie nie mozna - trzeba walczyc
@Michaelo_proteino pewnie, ja też mam wielu znajomych nielubiących PiSu, ale są to ludzie, których niejako sobie dobieram. Między innymi na podstawie światopoglądu. W pracy (była państwówka, i to już mówi samo za siebie XD) za to mam styczność z ludźmi z poprzedniego pokolenia i chyba wszyscy z nich są za PiSem. Owszem, poddawać się nie wolno, ale zmierzam do tego, że jakbyśmy na wykopie zrobili ankietę "głosujesz za PiSem czy przeciw", to
@Michaelo_proteino Masz rację, jest spora szansa, że w drugiej turze Adrian #!$%@? z kimkolwiek, więc pozostaje nadzieja, że nie uda się zmobilizować pisowego elektoratu w takim stopniu, żeby miał więcej niż pisiont procent w pierwszej turze.
Cóż, ja bym wolał uniknąć głosu na Bosaka, ale zrobię i tak, jeśli nie będzie innej opcji. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Loputrs
Mimo ze jestem zwolennikiem Mentzena, tak tez Bosaka nie trawie. Ale jak bedzie trzeba to tez zaglosuje na niego w 2 turze. Tak sobie mysle to serio jest taka klasa polityczna ze nie ma kandydata na ktorego oddalbym glos bez wyrzutow sumienia :/
Tak czy siak czuje ze w 2 turze bedzie Czaskowski, a jak wygra to huk pekajacych dup na woronicza bedzie slychac nawet na alasce i to mi zrekompensuje
Moim zdaniem pis przegra w 2 przypadkach: albo skonczy sie kasa na socjal, albo jaroslaw pożegna sie juz z tym swiatem i partia sie podzieli. Nie widze innej opcji, zeby ludzie przestali na nich glosowac. Kazda afere sa w stanie schowac pod dywan, majac dodatkowo tvp.
A swoja droga, musialaby powstać normalna opozycja bo poki co to jest #!$%@? a nie opozycja. Wyglada to podobnie jak polska liga: Legia ciagle wygrywa, wszyscy
@ciastko_do_kawy moim zdaniem się mylicie, nie takie dyktatury upadały. A reelekcja Dudy nie jest pewna. Gdyby Duda przegrał to będzie koniec PiSu, w innym wypadku powolna erozja. Wystarczy, że poparcie stopnieje minimalnie i nie ma większości w sejmie, a PiS nie ma możliwości koalicyjnych.
Swoją drogą nie wierzę że PiS odda władzę w demokratyczny sposób. Zaszli za daleko i skala patologii jest tak duża że potencjalna nowa władza mogła by ich zacząć z tego rozliczać.


@ciastko_do_kawy: jedyne pocieszenie jest takie, że karakan jest stary, zdrowie ma raczej słabe (patrzcie na jego zęby np., w takim stanie nie kwalifikuje się do operacji sercowych itp) a tylko on zdaje się nad tym wszystkim panować
@colinm jeśli skończy się kasa na socjal lub państwo zwyczajnie stanie się bankrutem to znajdzie się winnego (np Niemcy albo zła Unia lub świat stanie przeciw nam. ) jeśli paliwo zdrożeje to się powie że to te źle koncerny albo OPEC. Jak w górę pójdzie cena warzyw bo inflacja to się powie że to chciwość przedsiębiorców czy tam rolników. Jak nauczyciele będą chcieli podwyżkę to się nazwie ich elitami. Jak służba zdrowia
@ciastko_do_kawy: nie wpadles na to ze obie strony sa bardzo podobne? Wykop lyka wszystko z gw i tvnow nie sprawdzajac co jest fake newsem a co nie, tak jak wyborcy pisu z ich mediow.
@Michaelo_proteino: w pierwszej turze nie bede glosowal, ale jesli w drugiej bedzie duda vs trzaskowski albo biedron to zaglosuje na dude, mysle ze zrobi tak wiele osob. Szkoda ze nie moge zaglosowac na sikorskiego
@Mrbimbek
To jest Twoj wybor i masz do niego prawo, aczkolwiek wtedy pozostanie sytuacja taka jaka jest, gdy bedzie prezydent z przeciwnej frakcji to beda mieli spowolnione prace, do tego senat jest przeciwko i juz zacznie sie gotowac w garze pisu.
Chyba ze jestes zwolennikiem partii rzadzacej to moje argumenty do Ciebie nie trafia i raczej sobie nie podyskutujemy gdyz Ty nie przekonasz mnie ani ja Ciebie ;)