Wpis z mikrobloga

Przyznam szczerze, że jak na cenę (niecałe 30 zł) kurs zaskoczył mnie pozytywnie. Uczy się z niego przyjemnie, jest też kilka tekstów o kulturze, oraz dość pomocne zestawienie różnic między europejską i brazylijską wersją portugalskiego (kurs sam w sobie uczy wersji europejskiej). Przejrzyste są też wskazówki co do wymowy, która różni się znacznie od naszych odczytań liter alfabetu łacińskiego (podobnego problemu Polacy nie mają przy nauce hiszpańskiego, we francuskim z kolei jest jeszcze gorzej niż w portugalskim). Oczywiście języka nie nauczymy się z samej takiej książeczki, ale jak na początek, razem z Duolingo, jak dla mnie może być.

Tak też ogólnie rzecz biorąc, początkującym jak najbardziej polecam!

http://fiszkarium.blogspot.com/2013/08/edgard-portugalski-kurs-podstawowy.html

#portugalski #naukajezykow #nauka #fiszkarium
yongrui - Przyznam szczerze, że jak na cenę (niecałe 30 zł) kurs zaskoczył mnie pozyt...

źródło: comment_f5FZTapknT8IatFUoA93czgLa0nO6cUj.jpg

Pobierz
  • 11
@yongrui: Hmm chiński znasz na poziomie B2/C1? Mandaryński? Jak to wykorzystujesz, podobno teraz potrzeba ludzi z chińskim

I dla czego zaczynasz portugalski, a nie uczysz się bardziej języków które już zacząłeś?
@kuba: @Fheat: Hiszpańskiego się nie uczę, więc nie korzystałem. Podejrzewam, że wszystkie książki z serii są prawie identyczne jeśli chodzi o treść (mój znajomy kupił sobie japoński i kolejność zagadnień gramatycznych i lekcji była bardzo podobna).
@scalaczek: Znam chiński bo studiuję ten język. Idę jeszcze na magisterkę i będę się starał o stypendium w Chinach, a wykorzystuję już od dwóch lat bo uczę go innych. Owszem, zapotrzebowanie jest duże, na brak perspektyw nie narzekam :)

Cóż, może trochę rozmieniam się na drobne, ale jestem pasjonatem języków i ciężko jest skupić mi się na jednym - dwóch :) Portugalski to od zawsze było marzenie, język o przepięknej melodii,