Wpis z mikrobloga

#warhammer40k
Ma ktoś może informację czy można jeszcze gdzieś dostać książki z cyklu Herezji Horusa po polsku- najbardziej interesuje mnie Mechanicum i Tysiąc Synów autorstwa Grahama McNeilla. Na stronie wydawnictwa niestety już ich nie ma i brak dokładnej informacji kiedy planują kolejny dodruk.
  • 5
@mastermind19: umm allegro oraz Polskie Mini Targowisko na FB. Ale jeśli nigdzie w sklepach nie ma to ceny będą wysokie. Ja już się nauczyłem by kupować zaraz po premierze, bo potem jest problem
@mastermind19: będą dodruki. Generalnie zasada w CC jest taka, że robią wydanie po polsku, a po jakimś czasie idzie korekta tłumaczenia (bo czytelnicy wiedzą lepiej) i kolejne wydanie. Sam czekam na Mechanicum i jest szansa, że będzie na gwiazdkę. IMO, opłaca się kupować na bieżąco, a następnie dokupić wznowienia.
@SiDi: i tak, i nie :) Poprawki w drugim wydaniu są zazwyczaj niewielkie, bo tłumacze muszą utrzymać nazewnictwo przez 50 tomów HH i drugie tyle opowiadań. Trochę inna nazwa na taki czy inny artefakt albo jakiś rodzaj broni. Zazwyczaj są to jakieś literówki, czy b. drobne błędy składu.
@mastermind19 Odkopię trochę temat bo o dziwo, udało mi się dostać Tysiąc Synów ze strony Copernicus Corp. Tak z miesiąc temu z nudów sobie patrzę co tam jest, by kupić parę ostatnich książek i nie wierzę co widzę. Więc polecam patrzeć bo albo mieli cichy dodruk, albo znaleźli paczkę na magazynie i szczęśliwym trafem zamówiłem.