Wpis z mikrobloga

206-1=205
Tytuł: Miecz przeznaczenia
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 2)
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantasy
Ocena: 8/10
★★★★★★★★
Recenzja pierwszego tomu

Kolejny tom Wiedźmina spodobał mi się jeszcze bardziej niż pierwszy. Nie spodziewałem się tego, czytając komentarze pod recenzją pierwszego tomu książki. Mając je na uwadze sądziłem, że historia Geralta zacznie być coraz bardziej nużąca, a było zupełnie odwrotnie: nabrała tempa i zaczęło pojawiać się postacie, do których potrafiłem nabrać sympatii. W szczególnie takiej jednej, która darzyła uczuciem Geralta i nie była to wcale Yennefer.

Drugi tom zaczyna się od zabicia bazyliszka w miejskich kanałach i spotkaniu pewnego jegomościa oraz jego towarzyszek, z którymi po wcześniejszym zapoznaniu wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu smoka. Byłby to dla mnie najmocniejszy punkt historii, gdyby nie wątek w Bremervoord – nadmorskim księstwie – gdzie Geralt musi się rozprawić z potworami morskimi na żądanie księcia owego królestwa. Tam też poznaje tę dziewczynę, którą tak bardzo polubiłem. Klimat tego wątku bardzo mi przypadł do gustu i byłbym uradowany, gdyby Wiedźmin kiedyś tam wrócił. Pozostała część historii również trzyma poziom, może oprócz ciągnącego się romansu z Yen.

Nie wiem co myśleć o zakończeniu, bo z jednej strony mam głowie, że będzie się działo (i to sporo), a z drugiej pojawiła się postać, co do której mam pewne obawy. Mimo wszystko postaram się nie być sceptycznie nastawiony do następnej części, bo cykl do tego momentu mi się bardzo spodobał.
#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazka
Pobierz K.....n - 206-1=205
Tytuł: Miecz przeznaczenia
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 2)
...
źródło: comment_15897250289IlY6DRc3OQrretVs7KthG.jpg