Wpis z mikrobloga

Mireczki jak to jest z tymi #samochody brane w leasing, nie znam się ale chce wiedzieć czy jest z tego jakiś profit poza tańszym posiadaniem samochodu. Widziałem przed chwila jakiegoś kolesia w skodzie scala, sprawdziłem ile to kosztuje i za #!$%@? bym nie dał 70k za takie auto xdd

Czy za cos takiego dostaje się jakies ulgi czy co? Czy po prostu ludzie lubią brać #!$%@? auta za taki hajs (nic do tego nie mam) #pytanie
  • 10
@uwielbiamnalesniki: Przepisy sa skomplikowane. Zalezy jak uzytkujesz samochod, czy jestes Vatowcem. Jesli tylko firmowo, to odliczas 100% raty leasingowej, paliwo, serwis. Jesli mieszanie, to paliwo w jakims procencie, albo prowadzisz kilometrowke. Duzo tego. U mnie zalatwia te rzeczy wynajete biuro ksiegowe.

Mozez poczytac w necie, jesli Cie to interesuje:

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-samochod-osobowy-w-leasingu-rozliczenie

Podatki mozesz w firmie rozliczac miesiecznie, lub raz na kwartal i kazda rata leasingowa pomniejsza zaliczke na podatek. Jesli jestes na
@uwielbiamnalesniki: To zalezy czy te 70k to juz z VAT, czy bez. Zasada jest taka. ODliczasz 50% lub 100% VAT (23%) w zaleznosci od sposobu uzytkowania i reszte rozbijasz na raty i w calosci kazda rate odliczasz od przychodu firmy.

Wiec jesli 70k+VAT, to odliczasz 70k i caly, lub czesc VAT
Jesli 70k to brutto, to odliczasz 23% jako VAT i dopero wtedy liczysz:

70k-(0.23*70k) = 53900

Odlicczyc mozesz albo 70k
@uwielbiamnalesniki:

aczkolwiek kłóciłby się czy nowe auta są niezawodne xd


Nawet jak nowe auta sa zawodne, to i tak masz to w pompce, bo sa na gwarancji producenta prze 5-7 lat a to i tak dluzej niz 90% leasingow. I mozesz w salonie dokupic za kilka tysi pakiet serwisowy taki, ze jak podjedziesz, to Ci oponki zmienia, zrobia obowiazkowy przeglad etc... Czysta przyjemnosc z uzywania nowej rzeczy, ktora jest zadbana jakbys