Wpis z mikrobloga

Chce sprawdzić prąd pobierany przez taśmę Led i przez przypadek wpisałem się szeregowo. Czy w ten sposób uszkodzilem miernik? Dodam że napięcie nadal mierzy prawidłowo. Jak powinienem się wpiąć aby zmierzyć ten prąd w taśmie RGB?
#elektronika
  • 9
To że pomiar napięcia działa nie oznacza że bezpiecznik się nie spalił?


@zielony_wiatr: Zgadza się
pomiar napięcia w mierniku nie "idzie" przez bezpiecznik.

Miernik z pomiarze prądu możesz założyć jest kawałkiem przewodu, zworą. Wpinając go pomiędzy plus i minus zrobiłeś zwarcie zasilaczowi tych ledów.
@boa_dupczyciel: aha w ten sposób. Trzeba się wpiąć pomiędzy zasilacz a urządzenie. A ja myślałem że wystarczy w środek urządzenia. Ok. A teraz co do pierwszego pytania. Gdybym zrobił te zwarcie sondami doprowadzając do uszkodzenia miernika to jednocześnie uszkodziłbym zasilacz. Czyli skoro zasilacz działa to i miernik nie uległ uszkodzeniu. Dobrze wnioskuję? Jak wrócę do domu to sprawdzę ten prąd. Dzięki za pomoc.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zielony_wiatr: jeśli miernik miał bezpiecznik to uległ spaleniu. Jeśli miernik nie miałby bezpiecznika to zasilacz by się uszkodził. Jeśli zasilacz ma zabezpieczenie przeciwzwarciowe lub przeciwprądowe to mogło się nic nie uszkodzić.

Nie wystarczy w środek urządzenia bo miernik mierzy prąd jaki płynie przez miernik. Tak więc musisz spowodować aby cały prąd układu płynął przez miernik.