Wpis z mikrobloga

Mirki, otwieram sklep internetowy z ręcznie robionymi przeze mnie włóczkami i potrzebuję do niego profesjonalne logo. Jest ktoś, kto ma doświadczenie w tym temacie i mógłby coś zrobić? I ile za taką przyjemność kasujecie.W internecie same gówniane owieczki bo hehe włóczka, albo motki z wbitymi drutami jak cliparty jakieś.
#logo #grafika #reklama #design
  • 19
@Eskimoska: poszukaj inspiracji na behance. Na FB są pewnie grupki grafików, więc prawdopodobnie jak się odezwiesz to Ci ktoś zrobi. Fajnie byłoby, gdybyś oprócz pomysłu na produkt miała jakąś (choćby wstępną) strategię marketingową. Z niej by wynikło między innymi jakie to logo mogłoby być (kolorystyka, krój, font, itp.), bo przecież Twoje produkty powinny trafiać do konkretnej grupy docelowej :).
@Eskimoska: Canva, 5 minut i po sprawie.

Lub zrobic logo bedace sama typografia - jak Zara czy Burberry

Skoro dopiero startujesz to robienie "pro logo" za kase marnuje Ci kase.
Jak za rok bedziesz miec z tego 100k na miesiac to wtedy zrob branding calkowity.
miała jakąś (choćby wstępną) strategię marketingową


@knh91: czyli badania,czyli kasa...

lepiej zaczac po taniosci, zrobic ewentualnie firme metoda running lean i w ogole zaczac
poszukaj inspiracji na behance. Na FB są pewnie grupki grafików, więc prawdopodobnie jak się odezwiesz to Ci ktoś zrobi. Fajnie byłoby, gdybyś oprócz pomysłu na produkt miała jakąś (choćby wstępną) strategię marketingową. Z niej by wynikło między innymi jakie to logo mogłoby być (kolorystyka, krój, font, itp.), bo przecież Twoje produkty powinny trafiać do konkretnej grupy docelowej :).


@knh91: Mam już grupę docelową określoną, ale właśnie nie mam pojęcia jeszcze co
@skolland: racja, chociaż po taniości też można komuś zlecić. Słowo klucz: "pro". Ja na przykład nie umiem w Canve i nie mam do tego cierpliwości. A badania to nie zawsze kasa. Research można robić na wiele sposobów, na początek pewnie wystarczyłoby zrobić prostą ankietę w google i rozesłać po znajomych :)
@Eskimoska: opracowałaś ją sama? Bo jeśli grupą są ludzie do których masz już dostęp (maile, grupy na fb, znajomi, etc) to, może warto ich zapytać? Nie da Ci to pewnie 100% odpowiedzi, ale chociaż trochę nakieruje.
@knh91: jesli znajomi sa grupa docelowa to taki sposob ma sens, jesli nie to wracamy do running lean - zaloznie =-> grupa =-> propozycja wartosci =-> jesli tak to mamy match, jesli nie to zalozenie=-> etc. etc.

i tak w tydzien mozna z 10-15 wersji firmy przeleciec
@knh91:
Opracowałam ją sama. Niestety, nie mam do nich dostępu, to nie są znajomi.
@skolland: Grupą docelową są klienci indywidualni, głównie kobiety w wieku 25-65 lat, zajmujące się rękodziełem zarówno zarobkowo jak i hobbystycznie. Są to persony nastawione na wysoką jakość, personalizację produktu i wpływ na końcowy efekt, unikatowość i dostosowanie do własnych preferencji. Więcej szczegółów trudno mi na razie ustalić :(
@debenek: One do niczego się nie nadają ( ͡º ͜ʖ͡º) To są fajne (kwestia gustu, mi się osobiście nie podobają) obrazki, ale jak je pomniejszysz na np. wizytówkę czy ulotkę to zobaczysz nieczytelną plamę. To może znaleźć zastosowanie najwyżej do nadruku na jakieś tanie koszulki dla dzieci, a nie jako logotyp.
Mam już grupę docelową określoną, ale właśnie nie mam pojęcia jeszcze co do kolorystyki strony i logo...


@Eskimoska: Logo jest jednym z elementów identyfikacji wizualnej. Chyba faktycznie będzie, jeśli najpierw ogarniesz sam biznes, postawisz infrastrukturę (www), a później zajmiesz się logo.

@debenek: Jakie potwory na Allegro xD To już Hindusi sprzedają w hurcie lepsze projekty.