Wpis z mikrobloga

@Zsan: bo Filipiak w swojej wspaniałomyślności daje pracownikom obowiązkowe 30 minut przerwy, które zgodnie z polskim prawem muszą odpracować. Byłem w szoku, jak się dowiedziałem, że prawo do tego dopuszcza.

Zgodnie z art. 141 § 1 k.p. pracodawca może wprowadzić jedną przerwę w pracy niewliczaną do czasu pracy, w wymiarze nieprzekraczającym 60 minut, przeznaczoną na spożycie posiłku lub załatwienie spraw osobistych.


Ty tracisz 30 minut, bo może uwinąłbyś się z obiadem
@dziki: Ze wspaniałości Comarchu należy dodać że druga umowa o prace jest równiez na czas okreslony dopiero 3 na nieokreslony bo tak wymaga prawo xd Serio myślałem że takie rzeczy tylko w fabrykach eternitu w popegeerowskich wsiach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ortofosforan: znam firmę, w której jest naliczanie sekundowe, gdzie jesteś w środku firmy. Nie zaliczają się do tego kuchnie i patio. Pracując w pokoju bez okien, jak chciałem iść się przewietrzyć na przykład na 2 minuty i 13 sekund, to tyle musiałem odrobić, bo w systemie brakowało mi tego czasu. I to nie januszex tylko firma z top10 polskich firm. Szybko się zawinąłem stamtąd.