Wpis z mikrobloga

#ps4
Zostałem świeżym użytkownikiem PS4, a z racji posiadania 6-latka na pokładzie rozgryzam możliwość nakładania ograniczeń wiekowych. I tutaj zagwozdki, może ktoś pomoże zorientowany :)
Mam swoje konto na PSN bez ograniczeń wiekowych. Do tego wiem, że mogę zrobić konto dla dziecka z ograniczeniem (np. 7 lat). Ale:
- takie ograniczone konto nie jest aktywne od razu po włączeniu PS4, trzeba się ręcznie na nie przełączać
- nie ma też dostępu do PSN z racji ograniczeń wiekowych, więc np. tryb online w FIFA 19 nie działa :/

Tak więc pozwalam grać 6-latkowi na moim koncie teraz. Ale ja też chciałbym czasem pograć w grę, która nie jest przeznaczona dla takich młodzików. I teraz pytanie - czy jest możliwość zabezpieczenia konkretnej gry jakimś kodem PIN? A może jest jakieś inne wyjście w tej sytuacji?
  • 6
  • Odpowiedz
Mam kumpla z pracy, co dzieckom poustawiał te limity - da się zdalnie odblokować lub zablokować konto dziecka, można ustawić dobowe limity czasu przed konsolą w określonych porach dnia - możliwości jest multum, podobno. @rufik
  • Odpowiedz
@Admiral16: Tak, przechodziłem przez menu. Tylko to ograniczenie wiekowe całkowicie blokuje usługę PSN, więc żadne funkcje online nie działają, przynajmniej FIFA się skarży na to. Zapytaj go może o ten PSN, pls?
  • Odpowiedz