Wpis z mikrobloga

Cześć Klockoswiry!
Zastanawiam się co nowego nabyć do mini kolekcji. Bardziej kieruję się tęsknotą za składaniem niż koniecznością zapełnienia półek.
Poszukuje jakiegoś zestawu, max do 300pln, ale chętnie zerknę na margines błędu 50pln.
Bardziej technic niż system, bardziej pojazd, maszyna niż robot /sceneria.
Najważniejsze by zapewnił długie składanie i późniejszą funkcjonalność. Wygląd to jedno, ale chciałbym coś z nim zrobić zanim odstawie na półce :)
Niestety, patrzyłem jedynie na pronoklocki i doszedłem do wniosku że charger Doma mnie nie zachwyca. Zwłaszcza po recenzjach na Yt
Może szanowne grono uradzi jakiś zestaw dla dzieciaka który wraca po traumie oddania 2 kartonów klocków kuzynowi w dzieciństwie ()

Dołączam przykładową scenerię z mojej jaskini.
Liczę na Wasze rady (ʘʘ)

#lego #legotechnic #legodeals #klocki#klocki #kiciochpyta
pamietamfanzonuna - Cześć Klockoswiry!
Zastanawiam się co nowego nabyć do mini kolekc...

źródło: comment_15894862375a2BnYG8WAnhForRm1MhJv.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@pamietamfanzonuna: 42093 ale nie dla modelu A tylko dla B i instrukcji z rebrickable. Sprawdz co mozesz z tego ulozyc: https://rebrickable.com, wiele z tych instrukcji jest free.

Jezeli chcesz wyjsc poza budzet do 430pln to najlepsza propozycja to Creator Expert - Mustang. Top of the top jezeli chodzi o pojazdy z ostatnich lat, tez duzo instrukcji (tutaj juz platnych). Bedzie sie dobrze prezentowal w tej gablotce
  • Odpowiedz
@pamietamfanzonuna: Jak chcesz wydać 300+, to bierz 42108. Na chwilę zaspokoi twoje ciśnienie na trochę więcej klocków (1.2k). Jest kilka fajnych mechanizmów typu 4 skrętne osie no i samo ramię dźwigu. A jak ci się znudzi to złożysz kozacki model B któregoś mirka - samochód ciężarowy z wanną na wyciągarce.
  • Odpowiedz
@pamietamfanzonuna: @periscope: Wiesz, tylko jakie znaczenie ma dla kogoś to, że 1 z zestawów zaliczył regres w stosunku do wcześniejszego odpowiednika, w sytuacji kiedy ten ktoś nie miał wcześniej do czynienia z tym zestawem? Przecież to nie ujmie temu komuś przyjemności ze składania, bo i tak nie ma porównania.
  • Odpowiedz
@pamietamfanzonuna: Masz na myśli 42093? No to on jest mniejszy od żurawia, ma 579 klocków i takie wymiary: ok. 8 cm wysokości, 29 cm długości i 12 cm szerokości

Żuraw 42097 ma 920 elementów i takie wymiary: z wysuniętym wysięgnikiem i rozłożonymi podporami ma ok. 51 cm wysokości, 49 cm długości i 40 cm szerokości.
  • Odpowiedz