Wpis z mikrobloga

@kinromok: @cecyl: hmm no niby tak...ale tam sobie nie dodam też hasel do jakichś innych rzeczy poza stronami, jakieś gierki czy programy zabezpieczone hasłem
chociaż z drugiej strony pewnie i bym dodał ale nie wiem, po prostu wewnętrznie nie mam zaufania do przeglądarki na tyle żeby tam wszystko trzymać xD może to nieracjonalne ale wolę używać czegoś specjalnie do tego przystosowanego
Istnieje ryzyko, że jedna osoba nadpisze plik z kluczami w trakcie edycji przez drugą, ale można to obejść dyskiem sieciowym lub chmurą.


@klarkia: W robocie pracuje na linuxie a plik bazy na nfs, przy otwarciu keepasa tworzy plik lock przez co kolejna osoba może odpalić keepasa tylko w trybie readonly. Aby inna osoba mogła go zedytować trzeba wywalić ten plik lock i powiedzieć pozostałym osobom. Trochę to upierdliwe, przydałaby się funkcja
@klarkia: No niestety. Słyszałem o rozwiązaniach selfhosted, nie jako program na kompie. Nie korzystałem z nich ale widziałem coś takiego jako plugin do nextcloud (czytał pliki z keepass). Ponoć lastpass ma opcję pracy w kilka osób ale pamiętam jakiś wyciek danych z ich udziałem. Coś za coś :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lazer: używałem LastPass, przeszedłem na bitwarden. LastPass miał beznadziejne rozszerzenie dla firefoxa i pełno wpadek. Teraz jestem na bitwarden, którego kod jest otwarty i działa mi to mega super. :3 premium nie jest obowiązkowe, ale jakby ktoś chciał kupić to też jest bardzo tanio.
@lazer: polecam tobie KeepassXC oraz integracja z przegladarka. Baze mozesz trzymac na na gdrive jak chcesz synchronizacji. Moim zdaniem to lepsze niz trzymanie hasel w przegladarce bo zawsze mozna uzywac na kilku przegladarkach, jestes niezalezny.
W KeepassXC mozesz tez sobie dodawac notatki to tez czesto sie przydaje ;)