Wpis z mikrobloga

KUrla wbiłem dzisiaj lvl4. 15 rajdów i żadnego nie skończyłem. Zawsze gdzieś od kogoś dostanę strzała i koniec. SCAVem jakoś o wiele lepiej ni idzie bo w 99% zawsze zdarze na czas. Z plusów tylko tyle że Customs w miarę dobrze juz znam i ogarniam miejscówki
#escapefromtarkov
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ostrzewtlumie: Faktorka bez uprzedniej wiedzy to samobójstwo (pamiętam swoje początki kiedy nawet map do poszczególnych terenów nie było i trzeba było ogarniać i rysować przez grę offline a faktorki to unikałem jak ognia) :P. Na dzień dobry polecam Customs (zwłaszcza że jest tam większość pierwszych misji) i właśnie Woods. Ogólnie polecam przed zagraniem obczaić stronę wiki o tej grze, zwłaszcza jeśli chodzi o przedmioty czy gotowe mapy (ja zazwyczaj jak
  • Odpowiedz
@zbite_jaja teraz ciężko się gra, ze względu na zbliżający się wipe, po nim gra będzie nie do poznania. Wszyscy palą hajs i biegają z najlepszym gearem nawet na customs. Generalnie nie opłaca się biegać pistol runów, nawet po wipe, najlepiej ogarnij sobie budzetowe buildy broni na yt i coś sobie pobuduj. Gra robi się duuuzo przyjemniejsza
  • Odpowiedz
@zbite_jaja: TT sobie odpuść, tak jak mówiłem, nie ma sensu biegać z pistoletami, chyba że, tylko po to, żeby zrobić jakiegoś questa (w sensie, że wbiegasz na mapę, żeby tylko szybko coś wynieść, a chcesz mieć jakąś ochronę przed scavami). Aktualnie jedyny sensowny pistol to five seven, ale jest też dosyć drogi. Jeśli chodzi o Mosina, to jest to bardzo dobra broń, jeśli umie się jej używać, ale nie na tym etapie wipe'a, w którym wszyscy używają top tier broni, jednak na początku wipe'a Mosin będzie bardzo mocno używany, więc jego znajomość na pewno się teraz przyda.

Generalnie nie wiem czy wiesz, ale w Tarkovie najważniejsze jest ammo, a nie broń. Nawet najlepsza broń ze słabą amunicją, będzie do wyrzucenia. Więc jeśli chodzi o ammo, to sprawdź sobie ten chart:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1jjWcIue0_PCsbLQAiL5VrIulPK8SzM5jjiCMx9zUuvE/htmlview#gid=64053005
Masz tutaj rozpisane poszczególne kalibry i jak radzą sobie z poszczególnymi armorami. Pamiętaj, że aktualnie 80% osób biega z armorem class 5 lub 6. Jakbyś miał o to więcej pytań, to pisz na
  • Odpowiedz
@jestemmimas: Dzieki za te wszystkie wyjaśnienia. Na bank sie przydadzą mi jak i innym graczom. Ja jak narazie gram z przyczajki, najwiecej chyba chodzę z SKSem i to przemykam sie gdzieś bokiem. Chce juz jak naszybciej wbić na lvl 10 zeby mieć dostęp do fleamarketu. Z kasa tez różnie ale powoli rośnie i mam juz z Ok 600k.
  • Odpowiedz
@zbite_jaja: Najgorzej, że teraz flea jest od 10 lvl, wcześniej był od 5. Sprawdzaj, czy jacyś vendorzy nie sprzedają rzeczy, które potrzebujesz do questów, bo lepiej nie tracić czasu i kupować rzeczy potrzebne do zrobienia questa. Pewnie to wiesz, ale dla pewności powiem, że tylko jak przedmiot ma w dopisku found in raid, to tylko wtedy musisz znaleźć go w rajdzie.
  • Odpowiedz
@zbite_jaja: ej właśnie ogarnąłem, że przeciez w hideout możesz za 20k zrobić medstation, bez żadnych wstępnych wymagań i tam możesz produkować salewy xd dodatkowo, wszystko co stworzysz w hideoucie, ma status found in raid. Także, jeśli nadal ich szukasz, to to będzie najlepsza opcja
  • Odpowiedz
@jestemmimas: tak tylko najpierw musisz naruchac sobie benzyny do generatora. Gdzieś widziałem mapkę ze można ja znaleźć na Customs koło tej pomarańczowej ciężarówki co robisz zadanie. Wrócę na chatę to to obczaje
  • Odpowiedz
@zbite_jaja: Aaa no tak fakt :D Najwięcej paliwa znajdziesz na Interchange w Oli i Goshan, ewentualnie na Reserve, ale polecałbym jednak Interxgange. I w ogóle polecam Ci chodzić scavem na Interchange i do tam do Oli.
  • Odpowiedz