Wpis z mikrobloga

@ekstrakt: Wierz mi, że pewnie każdy tak ma w mniejszym lub większym stopniu oraz niezależnie od umiejętności xD. Warto na początku mieć jakiegoś znajomego albo poprosić "szerpę" o pomoc, bo można się szybko zrazić do tej gry.
@zbite_jaja: Ja ostatnio zrestartowałem konto i na customsach chodzę mniej więcej takim routem, lekko go modyfikuje jak mam gdzieś quest, dodatkowo zaglądam na old gas station jeśli mam resp w jej okolicy a jak respie się po drugiej stronie mapy to jak najszybciej staram się przejść przez rzekę i iść lasem lub budową aż dotrę w bezpieczne miejsce. Z doświadczenia wiem, że tą skrytkę nad stacją można zazwyczaj bezpiecznie otworzyć ale
matusek123 - @zbite_jaja: Ja ostatnio zrestartowałem konto i na customsach chodzę mni...

źródło: comment_1589465836L6fyVaHXCQiApRCSoQqnKU.jpg

Pobierz
@zbite_jaja: dodatkowo możesz zerkać czy w okolicy stacji lub barykady UN nie ma martwego bossa i jego podopiecznych, samemu raczej sobie z nim nie poradzisz bez doświadczenia ale jak ktoś go zabił to możliwe że nie podniósł wszystkiego. Zawsze sprawdzaj smuglers boat i ruaf roadblocks, pozwalają ominąć ludzi którzy długo walczyli na big redzie i dopiero przechodzą przez rzekę.
@zbite_jaja: Jeśli kręcisz się koło dormsów to zwracaj uwagę na chaszcze/drzewa/krzaki/itp, bo jeśli są tam gracze to będą oni dość wyczuleni na takie dźwięki. Ja zazwyczaj jak nie chcę tam iść to idę przez bus station a potem przez plac budowy (czasem znajdzie się tam jakiegoś załatwionego i nie ograbionego scava) i potem na RUAF.
@RM_PL: Dzieki za wskazówki. A co brałeś na siebie jak zaczynałeś rajdy? Ja biorę najprostszy hełm, kamizelka, plecak,szelki,TT i trochę apteczek. I staram sie na rajdzie zdobyć jakiegoś kalasza. Ale nie wiem czy nie lepiej bedzie wsiąść jakiegoś AK74U na rajd?
@zbite_jaja: Hm... Teraz jest trochę ciężko bo teraz większość graczy popyla z konkretnym sprzętem. Ogólnie na początku na customs brałem co wpadło mi w ręce (zazwyczaj od gry scavem), zazwyczaj albo AKS-74U albo mosin (plus mosina jest taki że jak masz stały magazynek to targasz tylko naboje oraz amunicja jest dość konkretna) albo strzelba z breneką. Z hełmów to nie bierz tego "kołpaka" bo wycisza Ci dźwięki a ochrony praktycznie żadnej
@zbite_jaja: Nie ma sprawy. Spróbuj się wkręcić do jakiegoś szerpy albo do jakiejś polskiej grupy tak przy okazji. Jako, że pewnie za niedługo będzie wipe to jest dobra okazja by poznać mapy i sprzęt i lepiej zacząć nową grę :)
Mam to samo z tą grą :D Z racji braku czasu to wieczorami wejdę parę razy, i zawsze jak już jestem obladowany to muszę umrzeć. Nerwy i adrenalina w jednym :D ale trzeba przyznać, że ta gra ma coś w sobie, ciągle chcę się do niej wracać. Nie zrażam się bo wiem że trzeba czasu do nabrania wprawy. Porównanie z dupy, ale w csie nawet pamiętam na początku człowiek grał totalne dno,
@Michas303: W każdej grze tak jest. Ja jak zaczynałem w tarkovie to jak dziś pamiętam jak 30 minut leżałem na stacji w pokoju na ziemi czekając aż ktoś wejdzie bo znalazłem złoty zegar w sejfie. Ale człowiek nabiera wprawy, zauważa, że pieniądze w tarkovie leżą na ziemi tylko trzeba umieć szukać i gra też mniej stresuje.
@RM_PL: Ja od siebie polecam taki loadout do czasu dobicia 10 poziomu bo wszystko można zrobić z LL1 na traderach i bez flea marketu:
Paca(Ragman), Bank Robber(Ragman), hełm możesz kupić SSH ale moim zdaniem lepiej wcale go nie kupować, przynajmniej ja praktycznie nigdy nie dostaję heada od scavów a gracze mają ammo takie że i tak zazwyczaj cię zabiją i zwyczajnie dokładasz 18k co rajd a nie ma z tego nic
@matusek123: super mini poradnik ale moim zdaniem grając z sks-em albo mosinem nie ma sensu wydawać pieniędzy na bank robbera, co do hełmu mam zgoła inne odczucia uratował mi życie jak trafisz na pistoleciarza to taki SSH uchroni cię przed strzałem w tył głowy z większości pistoletowych amunicji. Co do broni w 100% się zgadzam moim ulubionym wyborem jest sks z ps-ami gdyż ta broń przez wyższą szybkostrzelność niż mosin potrafi
@mishku: tak jak napisałem, jest to loadout do 10 poziomu z LL1 na każdym traderze i bez flea marketu dodatkowo dla gracza który póki co nie chce się angażować w pojedynki pvp. Bank robbera kupuje jak nie mam plecaka - wiadomo, czasem sie trafi na zabitym scavie lepszy i masz za darmo ale jak jesteś początkujący to zawsze to 8 miejsc na loot+ raz kupiony bank robber wraca w nieskończoność z
@matusek123: Nie wiem może jeszcze taka głupia sugestia dla początkujących graczy ale ja jak zaczynałem (ok. trzech tygodni temu) to kupowałem często po prostu armor u fence i sobie go potem naprawiałem wiadomo przy zakupie trzeba uważnie patrzeć czy po naprawie nie zostanie mniej niż 10 punktów wytrzymałości ale nierzadko właśnie latałem z jakąś naprawianą klasą czwartą, jest to dość drogie rozwiązanie ale zawsze coś