Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomtom666: tu jest mały problem, bo nie wiem XD mam tez perkusje i mialem z nią maly epizod, fajnie by bylo robic jakas muzyke z looperem ale broń boże weselne podkłady i podświetlane klawisze. Ale sam czysty dźwięk pianina tez mi pasuje. Ogolnie chciałbym sie na tym podszkolić muzyki i techniki, a jak mi nie przejdzie to sprawić sobie jeszcze akordeon (prosze mnie nie oceniać, lubie folk).
@medrzeczewschodu: ziom wymiata na akordeonie, w zespole folkowym i bawi się przy tym lepiej niż 99% "muzyków" których znam, więc nie wiem, jak to można negatywnie ocenić :D

Ogólnie to masz 3 klasy instrumentów

61 klawiszy "do początków nauki" - za 200 zł można kupić jakiś używany keyboard z aktywnymi / dynamicznymi klawiszami, ważne żeby miał rozsądną polifonię, tak ponad 8, im więcej tym lepiej.

61 klawiszy "do zabawy" - jakieś
@medrzeczewschodu: przy używanych nie ma reguły, kwestia tego, jak ktoś dbał, albo ile zostało temu niewidzialnemu elementowi pod klawiszem życia zanim się złamie, nikt tego nie przewidzi

Z pianin cyfrowych w ciemno poleca się albo yamaha p45, albo roland fp10 / fp30.

Mam stare casio ctk 550, kupione nie wiem, 10? 15? lat temu? wyprodukowane ponad 20 lat temu, nie wiadomo ile grało u pierwszego właściciela i czy był pierwszym, potem
@medrzeczewschodu: a, przy keyboardzie są ważne takie rzeczy jak

- koniecznie 61 klawiszy albo więcej
- koniecznie klawisze dynamiczne / aktywne (to to samo, tylko inaczej sprzedawca może opisać)
- koniecznie dobra polifonia

Przy pianinie cyfrowym bierz jeden z tych modeli co pisałem że bierze się w ciemno.