Wpis z mikrobloga

Smieszy mnie #!$%@? gornikow. Branza jest sztucznie utrzymywana. W erze globalizmu, gdzie zewszad mozna kupic wegiel, musieli by dac cos extra, zeby ktos bral akurat wegiel ze slaska, moze jakby do kazdej tony obciagneli komus to by sie wybili poza konkurencje zakladajac, ze Ukraincy by nie chcieli obciagac. Nalezy jeszcze brac pod uwage ta hardkorowa nagonke Uni i naszej czesci swiata, ze wegiel jest zly i trzeba z niego rezygnowac. Niestety, zycze im, zeby wkoncu im sie zrodelko skonczylo. Ale czuje, ze nie odpuszcza, beda głodówki, jazdy do Warszawy itd jak to jest zle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gornictwo #kopalnia #slask #katowice
  • 11
@gorzki99: mysle, ze brak doplat w rolnictwie albo #!$%@? sie do rolnikow ktorzy nie potrafia ich uzywac byloby lepsze niz ich dawanie. Moja rodzinka pochodzi ze wsi i wiem, jak to wyglada. Ktos ma łąke, da ja zkosic sasiadowi ale sklada dokumenty o dopłaty. Kasa wydana, a nic z tego nie ma dla gospodarki. Rozdawnictwo unijne.
że rolnictwo się opłaca.


@zdepersonalizowany: Normalnie poplulem monitor (ze smiechu)
oplaca sie bo sa doplaty-a co by bylo bez doplat?
-za susze
-za deszcz
-za wiatr
-za to ze za cieplo
-za to ze za zimno
-za to ze nieurodzaj
-za to ze urodzaj

A co by bylo jakby zamiast KRUSu placili ZUS?

Wez sie nie osmieszaj-policz sobie ile jest w rozlnictwo wpompowywane kasy vs. ile z tego jest
mysle, ze brak doplat w rolnictwie albo #!$%@? sie do rolnikow ktorzy nie potrafia ich uzywac byloby lepsze niz ich dawanie.


@ortaliontrenera: szkoda ze tylko Ty tak myslisz

Poki co jest rozdawnictwo na calego. Argument ze "unia placi" do mnie nie przemawia. Bo ktos musi placic zeby toto sie utrzymalo.
Skoro na jedno trza placic to dlaczego nie na drugie? i trzecie? i czwarte? itp
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ortaliontrenera: zastanawia mnie tylko co jesli kopalnie by sie zamknęły i byli bysmy uzależnieni energetycznie od ruska czy innego kraju sprowadzając teraz wegiel, sadzisz ze dalej by byla taka cena za wegiel jak teraz? Czy placili bysmy jak za zboże? Ale to tylko polska mentalnosc - mieć swoje zasoby surowca i go sprowadzać zza granicy
zastanawia mnie tylko co jesli kopalnie by sie zamknęły i byli bysmy uzależnieni energetycznie od ruska czy innego kraju sprowadzając teraz wegiel, sadzisz ze dalej by byla taka cena za wegiel jak teraz? Czy placili bysmy jak za zboże? Ale to tylko polska mentalnosc - mieć swoje zasoby surowca i go sprowadzać zza granicy


@memfis91: ciekawe czy na saudyjskim odpowiedniku wykopu też są postulaty zaprzestania wydobywania ropy, bo można ją sprowadzić.
Poki co jest rozdawnictwo na calego. Argument ze "unia placi" do mnie nie przemawia. Bo ktos musi placic zeby toto sie utrzymalo.

Skoro na jedno trza placic to dlaczego nie na drugie? i trzecie? i czwarte? itp


@gorzki99: Jedzą wszyscy, to strategiczna branża w czasie wojny i pokoju, a energetykę węglową można, a nawet trzeba zastąpić. Już teraz toczy się rywalizacja o czarnoziem na Ukrainie i to będzie się zaostrzać ze
@djtartini1: Spoko nie widze problemu. Zbudujmy ze 3 EJ i WTEDY zamknijmy kopalnie. Dopoki 80% energii jest z wegla to zamykanie jest swoistym "strzalem w kolano". Myslisz ze gdyby zagranica widziala ze jestesmy calkowicie uzaleznieni od cudzego wegla to ceny by sie nie zmienily? Poki co ceny wegla w ARA sa niskie Jesli mozesz dac 100% pewnosci ze takie pozostana zawsze to proponuje zaczac inwestowac na rynku.

Wiec jak juz bedziemy
jest ta różnica, że rolnictwo się opłaca


@zdepersonalizowany: To po co i z jakiego powodu rolnikom dopłaty? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie bronię górników, bo każdy górnik, którego znam to pasożyt również w życiu prywatnym. Pytam po prostu o Twoje podejście do drugiej branży, która żeruje na wszystkich i siłą wymusza zmiany (strajki z widłami, palenie opon, wylewanie gnojówki, widowiskowe wysypywanie niesprzedanych płodów rolnych lub owoców).