Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym zacząć łowić ryby, nigdy wcześniej nie miałem z tym do czynienia. Planuję łowić na stawach. Jaki zestaw polecacie wędka, kołowrotek, plecionka/żyłka - w cenie do około 250/300zł? Jakie przynęty? I co by się jeszcze przydało, co polecacie mieć? Na początku chciałbym nie wydawać zbyt dużo.
#wedkarstwo
  • 14
@bez_pomyslu:

chciałbym zacząć łowić ryby


No siema ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Planuję łowić na stawach.

myślałem o spiningu


Najważniejszą rzeczą w skutecznym łowieniu jest obecność ryby - warto się dowiedzieć jakie ryby i w jakich ilościach występują. Ogólnie rzecz biorąc drapieżników jest niemal zawsze najmniej, zwłaszcza szczupaków, więc spinning od samego początku nie jest optymalnym "początkiem" dla wędkarza. Ponadto łowisz w wodach stojących, z brzegu, więc masz
@Amasugiru: Dziękuję za obszerny komentarz. Staw komercyjny, natomiast planuje wyrobić w najbliższych kilku dniach kartę wędkarską i łowić na wodach pzw. Zdecydowałem się na spinning ponieważ koledzy łowią na tym samym stawie tą metodą. Jak się okazało, kolega kupił nową wędkę i odkupię od niego starą - jutro podam nazwy. Natomiast pozostaję kwestia reszty. Czy myślisz, że któryś z tych zestawów jest wart kupna czy lepiej udać się do sklepu typowo
@bez_pomyslu: Rzeczy faktycznie przydatne do spinningu policzymy na palcach rąk w tych zestawach, są one dobre dla niezdecydowanych albo uniwersalnych wędkarzy, a ich jakość zazwyczaj średnia. Jeśli ty już się zdecydowałeś na spinning to tak naprawdę nie masz za dużo zakupów, więc naprawdę lepiej iść do wędkarskiego i kupić to, co potrzebne w dobrej jakości, nikt nie każe ci kupować jakichś premium akcesoriów. Większość z tych rzeczy (główki jigowe, przypony, agrafki)
@bez_pomyslu: Nadadzą się, ale nie jest to jakaś mega optymalna wędka do takich przynęt. Możesz mieć problem z wyczuciem takich najdelikatniejszych brań i niekoniecznie skuteczne zarzucanie przynęt lżejszych - Ten kij najlepiej odda ciężar przynęty 30-60g podczas wyrzutu. Ale tragedii nie powinno być z lżejszymi