Wpis z mikrobloga

Siema, mam zagwozdkę z jdg i tarczą.
Złożyłem wniosek o umorzenie ZUS'u, ale jdg mam od 04/02/2020.
Składkę za 03/2020 opłaciłem, bo na tamten moment się nie łapałem do umorzenia zusu na 3 miechy.
Wniosek o umorzenie złożyłem 23/04/2020. Do tego momentu nie otrzymałem informacji zwrotnej czy się łapie więc z racji, że trochę sram po gaciach, to zapłaciłem składki za 04/2020. To dobrze czy źle? Jak oni rozpatrzą mój wniosek? Powinienem teraz złożyć wniosek o zwrot nadpłaty za marzec i kwiecień czy jak?

Naczytałem się już tyle na różnych forach, jak i na naszym wykopku, że źle zrobiłem i powinienem nie płacić za 04/2020 a za 03/2020 złożyć wniosek o zwrot.
Poradźcie co robić bo już sam nie wiem :c

#tarczaantykryzysowa #jdg #zus
  • 6
@FredZgred: ale jak wniosek składałeś 23 kwietnia to za umorzenie od marca? Czy już od kwietnia?
Bo sam piszesz, że składkę za marzec opłaciłeś, bo się na tamten moment nie łapałeś - pod koniec kwietnia Ci nagle wyszło, że jednak za marzec się łapiesz?
23 kwietnia złożyłem wniosek o umorzenie zusu a następnie 6 maja zapłaciłem za kwiecień bo się cykałem i nie dostałem żadnego info od zusu.


@FredZgred: wiesz, ja składałem 1 kwietnia chyba ( w pierwszy możliwy dzień) i też nie mam żadnej odpowiedzi...

Druga sprawa wszędzie w mediach jak czytasz to... spóźniłeś się już z wnioskiem o zwrot za marzec. Ale skoro za kwiecień zapłaciłeś to i tak złóż ten wniosek. Odniosę
Bo sam piszesz, że składkę za marzec opłaciłeś, bo się na tamten moment nie łapałeś - pod koniec kwietnia Ci nagle wyszło, że jednak za marzec się łapiesz?


@OsSikorskiego: Napiszę jeszcze raz bo coś wykop się zasapał i usunęło mi odpowiedź.

Na 10 marca były brane tylko jdg założone przed 1 lutego 2020 więc składkę za marzec zapłaciłem.
W okolicach 15-19 kwietnia wleciał update że firmy przed 1 kwietnia też mogą,
@OsSikorskiego: tylko jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia.
W pue zus, w ciągu ostatnich dni musieli mi coś pozmieniać, bo teraz w marcu mam nadpłatę a jej nie miałem, a za kwiecień nic nie ma. Ani wpłaty ani niedopłaty.