Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, Mam takie pytanie czym można by pokryć drzwi i odrzwia żeby osiągnąć ładny biały kolor? Jaką farbą/lakierem?
Drzwi będą z drewna sosnowego z uwagi na to, że nie mogę znaleźć w rozsądnej cenie żadnych drzwi które by mi się podobały a takie z drewna sosnowego akurat przypasowały tylko kolor nie taki.

#meblarstwo #renowacjamebli #stolarstwo
  • 10
  • Odpowiedz
@gajus21 czy drzwi będą już lakierowane? Czy będą to drzwi wewnętrzne czy zewnętrzne? Cy chodzi ci o jednolitą białą powłokę czy o taki efekt przetarcia z widocznymi slojami drewna? Ewentualnie jaki kolor maja teraz lub czym są pokryte?
  • Odpowiedz
Drewno będzie bez lakieru, 'surowe'.
Drzwi wewnętrzne.
Właśnie się zastanawiam - raczej skłaniam się o jednolitą powłokę, ale nie wykluczam żeby spróbować też efektu przetarcia.
  • Odpowiedz
@gajus21: malowałem stary taboret na biało. I wałkiem i pędzlem, wcześniej papierem ściernym matowilem. W sumie bardziej dla test. Jestem niezadowolony z efektu. Może kiepska farba, może coś nie tak robiłem.
Drzwi bym raczej do jakieś lakierni oddał.
  • Odpowiedz
@2xpapanalepiku: Na pewno. Generalnie najpierw pomalowałem pędzlem. Poten papier ścierny żeby wygładzić. Następne dwie warstwy różnymi walkami. I pomiędzy malowaniami też papier.

Jeden wałek zostawiał takie małe bombelki po innym powierzchnia była bardziej "chropowata". Tak czy inaczej efekt z bliska nie podoba mi się.

Dodatkowo brudził się i był nieprzyjemny w dotyku. Pomalowałem więc lakierem do drewna żeby był bardziej śliski, kolejne kilkanaście zł.

Pewnie kiepski malarz że mnie.
  • Odpowiedz
@KolejnyMirek: Dziękuję.
Ale swoją drogą wczoraj rozmawiałem przez przypadek ze stolarzem i on mi powiedział żeby malować w taki sposób:
- najpierw kryjący grunt do drewna, żeby później nic nie przebijało
- potem emalia akrylowa do drewna
Pokazał mi efekt i to było właśnie to o co mi chodziło - ładny biały kolor ale widać słoje drewna. Tak że może tobie się to przyda
  • Odpowiedz