Wpis z mikrobloga

Oto kraje z największą wczorajszą liczbą zgonów. Co zwraca uwagę?

USA totalnie nie radzą sobie z epidemią
Kraje, które zignorowały wirusa mają faktycznie najbardziej przekichane z Brazylią i UK na czele.
Francja i Włochy mają mniej nowych zachorowań, ale dalej cierpią, bo zgony dotyczą tych, którzy zachorowali na szczycie.
Rosja ma bardzo duże przyrosty, ale mało zgonów. Pewnie fala zgonów dotrze za tydzień-dwa - chyba że sfałszują statystyki tak, jak Niemcy,
Największym ogniskiem w Azji są teraz Indie.

Afryka dalej czeka na swoją kolej.

Obecnie najbardziej cierpią Europa + USA. Czyli ta część świata, która jest gwarantem obecnego ładu.

#koronotabelka #koronawirus #geopolityka
m.....y - Oto kraje z największą wczorajszą liczbą zgonów. Co zwraca uwagę? 

USA t...

źródło: comment_1589259945rw0ShFoOEjR5iGhXJHmf2S.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mlyn-wodny: Ameryka zignorowała początek, Amerykanie cenią sobie szeroko pojętą wolność, więc nakazy olewają, Amerykanie są grubi, amerykańska służba zdrowia nie jest powszechna i jest droga. Poza tym NYC to tłok na ulicach, metrach, pociągach - łatwo tam o szybkie rozprzestrzenienie.
  • Odpowiedz
@rosomejro nie wydaje ci się dziwne że takie dokumenty od razu są usuwane, zamiatane pod dywan? Coś prawdy musi w tym być skoro aż tak się boją protestów lekarzy i badań o użyteczności maseczek. Nie mówię że wierzę w to bezgranicznie ale warto obejrzeć przynajmniej po wyrobienie sobie opinii na dany temat.
("#!$%@?" w tym przypadku=zamknięcie w więzieniu xd)
  • Odpowiedz
@DonCruzo: ale ja zrobiłem analogiczne porównanie do twojego, że ktoś stwierdził, że USA nie radzi sobie, bo jest dużo zgonów. A Ty, że trzeba brać poprawkę na liczbę ludności, a więc ja to samo zrobiłem w porównaniu do Chin.
  • Odpowiedz