Wpis z mikrobloga

Dostał ktoś z Was gazem pieprzowym po oczach? Ja bym chciał (z własnej woli w kontrolowanych warunkach) i tu się rodzi moje pytanie: czy mogą być jakieś trwałe urazy po tym typu pogorszenie, utrata wzroku lub trudności z oddychaniem i w wyniku tego uduszenie?

#pytaniedoekspertow
  • 24
  • Odpowiedz
@niezarejestrowany: Jeśli zrobi się to z pewnej odległości i nie będziesz pijany to nic się nie stanie. W sklepach militarnych są do kupienia specjalne mleczka do zmywania tego gówna z oczu aby za długo nie męczyło.
  • Odpowiedz
@niezarejestrowany:

Może dojść do zaburzeń oddychania - astma, skurcz oskrzeli, reakcja alergiczna itp itd. Zamknie dopływ tlenu i papa. Reszta nie grozi. Nawet niewielkie opary gazu pieprzowego czuć w drogach oddechowych, więc nie musisz psikać sobie z przyłożenia.
  • Odpowiedz
@niezarejestrowany:

Dostałem gazem żelowym z odległości ok. 30 centymetrów prosto w oczy. Wylądowałem w karetce chcieli mnie zabrać na okulistykę, ale uciekłem z karetki, przez 3 dni miałem opuchniętą twarz.

Ogólnie wolałbym dostać #!$%@? niż dostać gazem.
  • Odpowiedz
@vviktor_88: Kumpel lekko strzelił gazem w pubie. Po 30 minutach wróciliśmy do pomieszczenia i przywykliśmy, ale gdy tylko ktoś wchodził, jeszcze szybciej uciekał :)
  • Odpowiedz
@niezarejestrowany:

Jeżeli chcesz sobie psikać gazem w oczy (co z całą stanowczością ci odradzam) miej na podorędziu coś tłustego do przemywania

(śmietanę mleko) - pomaga jak nic innego

Nie licząc dyskomformu możesz potem przez parę dni mieć opuchliznę, gdy ja dostałem gazem mój układ nerwowy dostał #!$%@? i dostałem jakiś dziwnych drgawek, do tego ogromne trudności z oddychaniem.
  • Odpowiedz