Wpis z mikrobloga

  • 0
@Bova: Co chwile mi wmawiają, że skończy na lawecie, a od roku jak ją mam, jedyne co wymieniłem to rozrusznik (chociaż nawet nie musiałem całego bo tylko bendiks padł) no i olej oczywiście, co niecałe 10k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@B0SAK: Ja miałem 4 alfy - 33, 164, 156 i 166. Nigdy się nie popsuły tak, aby nie dojechać do celu... ale... nigdy więcej :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bova: 33 to akurat tylko dla takiego masochisty motoryzacyjnego jak ja. Pozostałe no to różne są opinie. Ale 159 jest u nas w domu od 2017 i stwierdzam, że to bardzo udany model.
  • Odpowiedz
@B0SAK Sam mam małą alfę, kupiłem z przebiegiem 100k i sam zrobiłem drugie tyle. Nic się nigdy nie zepsuło. Kompletnie nic. Olej co 8k mil, plus inne rzeczy eksploatacyjne i codziennie mnie wozi do pracy i nie tylko. Najbardziej niezawodne auto jakie miałem.
  • Odpowiedz
@B0SAK Pozdrawiam posiadacza Alfy :) Jaki silnik? Ja jeżdżę 2.4 Ti q-tronic :) I lawetowana była raz bo strzelił mi pasek alternatora i prądu brakło
  • Odpowiedz
  • 3
@polek172: 1.9 JTD 16V w biedawersji z początku produkcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdybym dzisiaj miał ją zmieniać, to też na 159, tyle że Ti 1.75 Tbi, ale raczej nie jest łatwo sprzedać auto tej marki, a dwóch nie potrzebuję, wiec jeżdżę tym co mam, a i tak jestem bardzo zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Qba1996: @dwa_koty_kastrowane:
Oczywiście, ze to jest bardzo udany model, ale poprzednie wyrobiły słabą opinię o marce, która trzyma się jej cały czas.
Jak czasami ludziom mówię, że poza wymianą oleju i laniem paliwa nic w tym aucie nie robię to są w szoku, bo przecież alfa się musi psuć
  • Odpowiedz
  • 0
@przeciwko78: W swojej nie zauważyłem tego problemu, chociaż mam zwykle 1.9 w gnoju z początku produkcji.
U mnie bardziej słychać skrzypienie na tulejach wahaczy niż plastików ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@przeciwko78: 1.75 raczej nie są awaryjne, a dają dużo radości z jazdy.
Chętnie bym wziął takiego polifta 159 z tym silnikiem, ale uznałem, że będę ostatnim właścicielem mojej obecnej alfy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz