Wpis z mikrobloga

Tak w ramach sprostowania - te dane mają być wysłane przez skrzynkę podawczą ePUAP, więc przynajmniej nie pójdą na emaila @buziaczek.pl (mam nadzieję). Problem natomiast jest taki, że odbiorca, który ściągnie te dane na docelowym komputerze będzie je miał w formie pliku, zupełnie niezabezpieczonego. Brak znajomości jakichkolwiek standardów obchodzenia się z danymi może spowodować, że takie pliki zostaną skopiowane na pendrive'a, albo przez brak wiedzy przesłane dalej w sposób niebezpieczny.

Alerty
@filip34: Tych,które nie korzystają z usług BIK. Jeśli do ich systemu, nie wpływa zapytanie, to nie mogą cię o nim poinformować. To samo dotyczy BIG Infomonitora (Raport z Rejestru Zapytań) oraz powiadomień KRD.

Alerty informują o sprawdzeniu w bazach BIK i BIG IM. nie sprawdzają czy sprawdzany byłeś w KRD.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enceladus71: zależy jaki w urzędzie jest system informatyczny, ale często jest tak, że każda próba włożenia pendrive jest monitorowana. Miałem dawno temu praktyki w jednym urzędzie i tak właśnie było. Takie rzeczy można łatwo wyciągnąć nawet z rejestru systemu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prnppp: niestety monitoring podlaczenia pendrive mnie nie uspokaja w zaden sposob. Czy ten system rozroznia tez dzialania, ktore na tym podlaczonym nosniku sie wydarzyly? Czy jest to lista plikow kopiowanych z- oraz na pendrive? Czy zapisywane jest chociaz jakies proste CRC kopiowanego pliku? Co jesli przed skopiowaniem tych danych wyborcow ktos zmienilby nazwe pliku na CV.pdf? W jaki sposob po otrzymaniu pliku do skrzynki podawczej te dane sa przechowywane? Czy jest