Wpis z mikrobloga

Kto ogląda Polska - Korea z Mistrzostw Świata 2002 ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?
Wtedy miałem niespełna 11 latek, wydaje się nieprawdopodobne, że minęło już prawie 18 lat.

Pamiętam, że tamtego meczu na żywo nie oglądałem - pojechałem z rodzicielką na Ochotę, aby kupić wymarzoną lornetkę, na którą wtedy byłem strasznie nakręcony xD . Meczyk nagrałem sobie na VHS. A w sklepie z lornetkami panowie oglądali mecz, chyba jeszcze na czarno-białym telewizorku. Gdy już tam weszliśmy, była końcówka meczu, też coś tam sobie pogadaliśmy o inauguracyjnym meczu Francja - Senegal, któryś z panów w sklepie zwrócił uwagę, że Senegalczycy na co dzień grają w lidze francuskiej.

A Wy jakie macie wspomnienia z tamtych czasów ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?

Swoją drogą, dziś widać, jak technologia poszła od tamtego czasu, jak marna była jakość obrazu w porównaniu z tym, co mamy dzisiaj, plus jeszcze ten monofoniczny dźwięk, dziś lepszą jakość mają połączenia telefoniczne.

#mecz #tvpsport #retrotvpsport #pilkanozna #mundial2002
  • 8
@Rino91 18 lat... pamiętam to jakby to było wczoraj. :) Pamiętam mój szok jak Senegal powiózł Francuzów, jak Pauleta gwałcił polską obronę i jak rezerwowym składem wygraliśmy z USA. Majdan wtedy był na bramce xDDDD Utkwila mi w pamięci niezasluzona czerwona kartka (chyba 2 żółta) Tottiego w meczu z Koreą Południową w fazie pucharowej. No i oczywiście fryzura Ronaldo xDDDD
@ChrzescijanskaUniaJednosci: u mnie podobnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) pamiętam co prawda trochę z MŚ we Francji (bardzo podobała mi się Holandia, było mi przykro, jak przegrała w półfinale i później w meczu o 3. miejsce), oglądałem finał (u dziadka na czarno białym telewizorze :D ). Ale MŚ 2002 oglądałem praktycznie od początku do końca. I chyba więcej z nich zapamiętałem niż z dwóch ostatnich mundiali, a na
@Rino91 ja ten turniej pamiętam jak przez mgle, ogólnie Polska vs USA był pierwszym meczem który obejrzałem świadomie. A oprócz tego spotkania pamiętam jedynie Niemcy vs Arabia Saudyjska ze względu na wynik (6:0) i finał. Pamiętam że wtedy kibicowałem Irlandczykom bo miałem dużo kart z chipsów z nimi xD też miałem taki swój narysowany skarb kibica z narysowanymi flagami, składy, jakie były spotkania itp. ehhh piękne czasy (
@Rino91: Byłem w pierwszej klasie podstawówki i nie poszedłem na ostatnią lekcję (to był chyba wtorek) żeby obejrzeć ten mecz a tutaj klapa. Następnego z Portugalią już nie oglądałem. Z USA już byłem po lekcjach i chociaż to wygrali. Swoją drogą to był pierwszy duży piłkarski turniej, który pamiętam :)