Wpis z mikrobloga

Sezon letni się zaczyna i trzeba nowe opony kupić.
Jeżdżę mało, ok 6-7 tys. rocznie.

#samochody #opony

Które opony lepsze?

  • Barum 5.9% (1)
  • Dębica 41.2% (7)
  • Inne (komentarz) 52.9% (9)

Oddanych głosów: 17

  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@av18: Np. Continental, Hankook, Nokian. Z droższych to Michelin czy Goodyear. Tylko nie całoroczne bo to do niczego sie nie nadaje. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cukru: Co to ma do rzeczy? Olej zmieniam co 12 miesięcy ewentualnie co 10tys km.
Co do opon to wielosezonówki może i sie sprawdzają jak nie przekraczasz 60km/h. Oszczędność kosztem bezpieczeństwa i komfortu jazdy to czysty idiotyzm.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eriicforrester: mam nadzieję ze nie jesteś jednym z zawalidróg który po błocie pośniegowym jedzie 60-70km/h bo rzuca nim na lewo i prawo. Jeździłem na tanich zimówkach (minerva) i nigdy więcej. Dupą tak rzucało że strach było przekroczyć 100km/h, sprzedałem na olx i dołożyłem do hankook. Na nich idealnie się prowadzi.
Co to ma do rzeczy? Olej zmieniam co 12 miesięcy ewentualnie co 10tys km.


@Bin_Laden: No sam powiedziałeś, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, czyli taki olej nie może się dobrze sprawować w każdą porę roku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cukru: słabe porównanie. Jeśli chodzi o warunki pracy olej jest bardziej uniwersalny aniżeli mieszanka gumy i bieżnik opony. Nie wpływa na jakość prowadzenia czy bezpieczeństwo na drodze. I tak po kilkudziesięciu kilometach każdy osiąga temperaturę roboczą przez co warunki atmosferyczne nie mają aż takiego wpływu jak na ogumienie. Wiadomo ze jak ktoś zaleje silnik najtańszym badziewiem to w zimie będzie miał glut a silnik ciężej.