Wpis z mikrobloga

Witajcie mirki i mirabelki, potrzebuję waszej pomocy. Wczoraj pierwszy raz po 20 latach włożyłam rolki i odważyłam się wyjechać w plener. W planach miałam tylko przypomnieć sobie jak się jeździ, więc nie pomyślałam nawet o ochraniaczach. Tak się wkręciłam, że zaczęłam rozwijać coraz większe prędkości( ͡ ͜ʖ ͡), tylko jeszcze nie do końca panuje nad rolką i zaliczyłam ze 4 piękne gleby. I tu moje pytanie, czy moglibyście polecić jakieś sprawdzone ochraniacze/amortyzatory. Oczywiście leciałam do tyłu i próbowałam się podeprzeć rękoma i cały ciężar skupił się na łokciach. Teraz je strasznie odczuwam i boję się czy zaraz nie wejdzie opuchlizna. Macie jakieś rady?
#rolki
  • 9
@loginu_brak: Jak już kupisz ochraniacze, to naucz się bezpiecznego upadku w przód, lepsza amortyzacja i mniejsza szansa na uszkodzenie głowy. Jest sporo filmików na yt jaką pozę przybrać :)
@isamaul: dzięki, oglądałam trochę filmików dla początkujących i o tym żeby obniżyć środek ciężkości, ale cały czas mam taki odruch żeby łapać równowagę i lecę do tyłu, a co gorsza podpieram się rękoma i boję się, że powybijam sobie łokcie ;/
@loginu_brak: Upadając poprawnie na kolana łokcie i nadgarstek dużej krzywdy sobie nie zrobisz. Upadając na tył możesz sobie złamać nadgarstek(nawet w ochraniaczach) a w skrajnym wypadku możesz upaść na głowę i już nie wstać - więc kask zawsze na propsie. Co do obniżenia środka ciężkości - spróbuj zgiąć nogi w kolanach tak żeby kolana były idealnie nad palcami stop(zaczynało się kolano i but rolki) i do tego postaraj się jakby naciskać