Wpis z mikrobloga

Hej.

Aby zacząć strzelać z łuku tradycyjnego, to pełen osprzęt na początek to wydatek ok 600-1000zł. Wiadomo, zależy co wybierzesz, ale w cenę łuku wliczasz jeszcze akcesoria, np. strzały, kołczan, ochrona palców, cięciwa, wosk, mata jeśli nie masz jakiejś strzelnicy w pobliżu, etc.
Łuk bloczkowy na początek cały taki zestaw to koszt 2000-2500zł. Można kupić zestawy ready to shot(RTS), które mają w sobie łuk, podstawowe ustawienie + spust, podstawkę, celownik + akcesoria(kołczan, strzały, etc.).

Zasada na początek wspólna jest aby zaczynać z niewielkiej mocy łuku, żeby się nie połamać i wyrobić dobre nawyki. 20-30 funtów. Z łukami bloczkowymi jest o tyle fajnie, że można sobie dostosować siłę naciągu(to jak dużo zależy od łuku ale te dla początkujących dają możliwość nawet od 5-50 funtów więc duuuuużo). Jeśli chodzi o łuki tradycyjne, to można kupić składany i wymieniać ramiona, a nie cały łuk, co wychodzi też korzystnie cenowo.
  • Odpowiedz
@PWRXerXes: Bloczki to droga sprawa. Za sam łuk (jakiś sensowny) musisz liczyć ok. 1k. Najtaniej wyjdzie łucznictwo tradycyjne lub klasyczne. Fajne łuki zaczynają się już od 300zł, a jeśli jeszcze bardziej chcesz iść po budżecie, to na początek nawet i Rolan Snake za 150zł Ci wystarczy. Jak złapiesz bakcyla, to ten sprzedasz i kupisz coś porządniejszego.

Do tego doliczyć musisz strzały, najlepiej lekki karbon (ok. 15zł za sztukę). Jakaś ochrona
  • Odpowiedz
@Phatee: @daedalus_pl:
Uff, myślałem ze mnie wystraszycie ceną. Jest znośnie zarówno tradycyjnie jak i bloczkowo.
Sa jakies konkretne modele na start? Bloczki i tradycyjne?
Nie wiem jakie przełożenie ma ogolna sila ludzka na poslugiwanie sie łukiem ale no jakies tam warunki mam (silownia rekreacyjnie)
  • Odpowiedz
@PWRXerXes:
Siłownia jest spoko tylko weź pod uwagę, że do łucznictwa wykorzystujesz tak specyficzne mięśnie pleców, że nawet będąc fit można mieć je słabe.
Zarąbiście dobre jest podciąganie żeby zwiększyć sobie możliwości, więc jak ciśniesz na drążku to na pewno będzie łatwiej. Troszkę łatwiej, bo to wiadomo, nie wszystko czego trzeba. Ale pomaga. Trening na gumie też jest spoko by wyrabiać sobie odpowiednie ruchy. To jest coś co ma prawie każdy sensowny łucznik.

Co do dobrych na start modeli jest np. łuk tradycyjny Buck Trail ANTELOPE, a z bloczkowych na start PSE Stinger. To są porządne modele, bez fajerwerków bo jak wszystko, łuki też mogą kosztować fortunę. Ale to naprawdę luksus dla zajawkowiczów, bo można mieć super drogi łuk a strzelać nadal jak #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A kozak z tanim łukiem
  • Odpowiedz
@PWRXerXes: Ja kupuję głównie z Bowhunting.pl i Luksport.pl O szczegóły dot sprzętu możesz się dopytać w sklepie bo pracują tam bardzo pomocni ludzie, nie nastawieni tylko na opchnięcie gratów, tylko żeby ludzie chętnie wracali i byli zadowoleni.
  • Odpowiedz
@Phatee: i jeszcze jedno zasadnicze pytanie. Jak to sie robi? Kupujesz tarcze i strzelasz do tarczy w kazda sobote? Czy sa jakies zawody? Nie wiem, myslistwo? Co z tym dalej?
Łuk zasadniczo jawi sie bardzo interesującym hobby ale ciekaw jestem jak to sie zmienia z czasem?
  • Odpowiedz
@PWRXerXes: Ogółem strzelanie z łuku polega na założeniu strzały, ułożeniu się do strzału, celowaniu i strzeleniu.
To baza.
Ludzie różnie kombinują. Niektórzy strzelają w ogródku, jak mają jakiś fajny tor strzału. Ustawiają sobie matę i rekreacyjnie cisną.
Niektórzy, tak jak ja, sportowo trenują w klubie tzn. codziennie spędzają 2-3h na treningu pod okiem trenera, a w weekendy czasami mam zawody.
Niektórzy strzelają też na jakiś strzelnicach, nie pod okiem klubów, tylko rekreacyjnie.
Jeśli chodzi o kulturę łuczniczą to są 2,
  • Odpowiedz
@PWRXerXes: Tu masz przykład jak wyglądają zawody 3D, czyli strzelania do figur zwierząt. Moim zdaniem to + łucznictwo tradycyjne ze strzelaniem instynktowym daje największą frajdę, choć jest wtedy najtrudniej opanować celność.

Ze sklepów masz jeszcze:
e-luk.pl
centrum-lucznicze.pl
sklepluczniczy.pl
strzaly.pl
daedalus_pl - @PWRXerXes: Tu masz przykład jak wyglądają zawody 3D, czyli strzelania ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PWRXerXes: Specem nie jestem, ale jeśli zdecydujesz się na klasyczny to od siebie mogę polecić Samick Polaris, też często był tutaj rekomendowany. Jak nie masz możliwości nauki z kimś to polecam kanał na youtube Nusensei, można załapać dużo podstaw, po angielsku, ale latwy do zrozumienia. I nigdy nie spuszczaj cięciwy bez strzały xD
  • Odpowiedz