Wpis z mikrobloga

Ok, powoli uświadamiam sobie jak wybredny jestem jeśli chodzi o odtwarzacze muzyki.

Kontynuując ten wpis proszę was miraski o kolejne rekomendacje! Na #ubuntu korzystałem z #amarok i po przesiadce na #win8 nie mogę znaleźć porządnego substytutu.

Chcę:

- szybko tworzyć dynamiczne playlisty

- mieć z poziomu programu dostęp do plików muzyki, które znajdują się na dysku lub w wybranym folderze

- mieć tę bibliotekę posegregowaną wg wykonawców i albumów

- scrobblować

#tomahawk potrzebuje czasem z 10 sekund na dodanie albumu do playlisty i czasem nie czyta niektórych plików (akurat nie wiem dlaczego, może to moja wina), mimo to wydaje mi się póki co najlepszą opcją na #windows8 . No i ma te fajne guziki play/poprzedni kawałek/nast. kawałek po najechaniu na ikonę programu w pasku start! Dziwne jest to, że po odtworzeniu utwór znika z playlisty, ale to akurat pikuś.

#nightingale nie czyta mojego skrótu klawiaturowego na przewinięcie kawałka i wyświetla wszystkie pliki w jednej długiej liście, zamiast zwijać je wg wykonawców/albumów, co przy większej kolekcji może być niewygodne. Ale dosyć przerzysta rzecz biorąc pod uwagę ilość funkcji i linuksowy rodowód.

#aimp szereguje albumy wg nazwy folderu, w którym znajdują się pliki a nie tagu 'album' z tagów ID3. Niewygodne jak cholera. Może kiedyś dam mu jeszcze szansę, poszukam jakiejś w miarę przejrzystej skórki, nauczę się jego dziwnej logiki ale póki co mi się nie chce. Program mocno przypomina #winamp - nigdy nie lubiłem #winampa . Plus dla aimpa za guziki do przewijania utworów po najechaniu na ikonę na pasku start.

#foobar i #winyl są całkiem fajne jeśli chodzi o proste odtwarzanie plików zaznaczonych z poziomu eksploratora ale nie tego szukam.

Jeju, naprawdę straszna ze mnie maruda!

TL;DR: POLEĆ JAKIŚ ODTWARZACZ PLIKÓW MUZYCZNYCH

#odtwarzacze #marudnyziarno
  • 9
@slepej_kury_ziarno: Jeśli nie masz jakichś super wymagań, to podstawowe narzędzie z Windowsa 8 powinno wystarczyć. Zwłaszcza, że klawisze funkcyjne używane w systemie powinny być kompatybilne z odtwarzaczem. Ja tego używam od kilku lat i jestem zadowolony.