Wpis z mikrobloga

Cześć witajcie
Czy ktoś ma/miał kontakt z Junak 123 jako pierwszy motocykl?
O co się rozchodzi, chciałbym kupić coś na kat. B do jazdy w Polsce, doświadczenie z 125 mam takie, że przejechałem 800km w górach Wietnamie na półautomacie oraz około 250km w Tajlandii na skuterach w automacie. Nigdy nie jeździłem jeszcze motocyklem w pełnym manualu, więc szukam czegoś aby pojeździć po Polsce w celach rekreacyjnych i nabyć trochę doświadczenia. Szukam czegoś konkretnie do 3500zł i akurat znajomy sprzedaje Junaka 123 po wymianie czegoś tam ;p niestety nie kojarzę bo się nie znam dzięki czemu motocykl rozwija prędkość maksymalną 115km/h i lepiej się zbiera. Jest to rocznik 2015 w stanie idealnym chce za niego 3300zł. Myślałem o zakupie takiego motorku dla zabawy na ten sezon spowodowany między innymi koronawirusem i brakiem możliwości dalszego podróżowania. Przeznaczenie raczej maksymalnie 150-200 kilometrów per dzień gdybym zapuścił się w dalszą trasę. Mówiąc do jazdy rekreacyjnej mam na myśli trochę turystyczną ale nie z kuframi tylko o zapięciu plecaka linką do siedziska, taki styl preferują zgodny z podróżami po Azji :) Jak bym widział swoją przyszłość: Junak 123 na ten sezon, a w sezonie 2021 Junak 123 oraz równolegle zrobienie prawka na A i wtedy przesiadka na coś większego. Dodam, że mój wzrost to 165cm, nie znam się na motocyklach ale do 3500zł używki 5 letniej i lepszej nie widzę na rynku. Nie chciałbym, żeby ktoś sugerował mi dołóż 1000zł i kup to, albo dołóż 1500zł i kup tamto, bo ja nie posiadam żadnych akcesoriów, więc kolejne pieniążki pójdą zakupu kasku, kurtki, rękawic itp dlatego szukam konkretnie czegoś używanego na pierwszy raz do 3500zł i za pewne czegoś co będę mógł bezproblemowo sprzedać w przyszłym sezonie bez obawie, że to chińczyk słabej jakości.
Dzięki za cenne wskazówki, dzięki za zrozumienie i pomoc pozdrawiam

#motoryzacja
#motocykle125
#motocykle
  • 5
  • Odpowiedz
@Kaolin28: miałem junaka 123, nie polecam Chińczyków, teraz mam yamahe z 92 roku tez 125. Jakość wykonania to kolosalna różnica, w junaku śruby się odkręcają od samej jazdy, skrzynia biegów te też jakiś żart bo pomiędzy 3,4 a 5 biegiem praktycznie nie było różnicy, znajomy pewnie planuje wymianę zębatek, to fajny zabieg ale te 115 to licznikowe, według GPS to i tak będzie 100 ale to akurat norma dla 125.
  • Odpowiedz
@Kaolin28: Jeśli chcesz to później sprzedać to odradzam wszelkiej masci romety junaki itp. Proponuję za to Suzuki gn 125, w tych pieniądzach juz sie cos znajdzie. Jakościowo jest to o niebo lepszy sprzęt od Junaka
  • Odpowiedz
  • 0
Ciężko w tych pieniądzach chłopaki jak tak szukam po OLX itp z proponowanymi markami no chyba że mówicie o enduro ale to nie mój styl
  • Odpowiedz
Ten junak nie poleci 115. Albo inaczej... Poleci ale dziś... Jutro... A za miesiąc, dwa jego prędkość maksymalna spadnie do ok 90. Za 3.5k kupisz idiotodpoena cbr 125, dobrze wysotrojona poleci 130. 50kkm dla niej to dopiero dotarcie. Do 80kmh zbiera się jak golf4 1.6 więc jest spoko.
  • Odpowiedz