Wpis z mikrobloga

@bslawek: to co mam wpłacić od razu 5koła i #!$%@?ć z rowerka? Na start chciałem coś mniejszego na realu pograć a to pips 0.35groszy + prowizja brokera to musze miec doooobry faart z trafem kup/sprzedaj( ͡° ͜ʖ ͡°)
@marian19 tzn wiesz, możesz się bawić na drobnych, nie licząc na zyski, powoli zwiększając stawki. Dla mnie taki day trading jest spoko jak masz wizję na jakieś spore zyski w krótkim czasie, a jesteś tego na tyle pewien, że wejdziesz all-in. W innym wypadku lepiej kupić i trzymać.
@marian19: Słyszałem opinię od doświadczonych znajomych traderów, że polscy brokerzy są dla bogaczy. XTB to też dotyczy, dlatego zmieniłem brokera na zagranicznego i przynajmniej mam normalną dźwignie i brak salda minimum na koncie, a trading wszędzie tak samo wygląda. XTB to wgl chyba często odradzany broker nawet tu na Mirko.
@marian19: Jak pytasz o brokera to za bardzo nie pomogę. Jedynie wiem, że większość brokerów w UE poza Polską już nie ma ograniczonej dźwigni, bo takie regulacje wprowadził u nas KNF. Co nie znaczy, że ci polscy są gorsi, bo pewnie nie są. Ja gram na Oandzie, z Londynu z dźwignią 1:50, choć max jest chyba 1:200 i dało mi się nawet na 2 Euro tam grać, bo mam inną platformę
@marian19: Dwa razy sobie mówiłem że będą tylko małe loty, wjechałem w jakimś stanie nieświadomości 2x full loty, 2 razy mnie wywiozło na -300 zł. Człowiek to skomplikowana maszyna, jednego dnia coś sobie założysz, a kolejnego kompletnie od tego odejdziesz, obejrzysz np. Zaorskiego, przeczytasz że ktoś zarabia miliony, albo po prostu wkurzysz się że takie małe zyski rzędu 1 zł -> odejście od założeń + jak zobaczysz -20zł a przez kilka