Wpis z mikrobloga

Wiertnica i fruu. Tylko nie mów wspólnocie bo pewnie budynek się zawali. Zawsze możesz poprosić konstruktora o zgodę jeżeli masz dojście do dokumentacje będziesz miał w tabelce namiary.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@emrek: tam masz pełno prętów i strzemion.
Najgorsze miejsce to taki właśnie narożnik.
Naruszysz zbrojenie. Nikt Ci zgody nie da na papierze.
  • Odpowiedz
  • 0
@emrek mam tak zrobione, że przez całą ścianę nośną (4m) lecą mi kable w żłobieniu 6cm na 5 cm głębokości, nic się nie zawaliło ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@emrek: Czyli mniej więcej w połowie wysokości - nic się nie stanie - w połowie wysokości przekroju są najmniejsze naprężenia. Jedyny problem może być ze strzemionami, bo faktycznie może ich tam być trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@aksal89: nie zgadzam się , najmniejsze naprężenia się osi obojętnej belki, przeliczyłes? Wiesz gdzie taka oś się znajduje ?
@emrek: Opcja zielona jest bezpieczniejsza.
Chociaż patrząc na rozpiętość belki i jej wysokość, nie powinno się nic stać . Wierć tylko możliwie wysoko
  • Odpowiedz
Opcja zielona jest bezpieczniejsza.

Chociaż patrząc na rozpiętość belki i jej wysokość, nie powinno się nic stać . Wierć tylko możliwie wysoko


@katsurro: Nie sądzisz że możliwie wysoko przy podporze trafi na odgięte pręty dolne przechodzące do góry? Często się spotykałem że właśnie przy podporze szły po skosie.
  • Odpowiedz
@darek-jg: Wygląda na budynek powtarzalny. Żelbetowa belka o wysokości 70cm, rozpiętości 2,5m i myślisz, że komuś chciałoby się tam giąć pręty dolne do góry?
Osobiście daje odgięte pręty tylko w belkach które nosią kilka pięter i jest uzasadnione odginanie ich, ale w prostych belkach jeszcze mi się nie zdarzyło dawać odgiętych prętów, uważam, że jest to większy nakład pracy, a oszczędność prawie żadna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@emrek: to tylko nadproże, otwór 6cm nie zrobi na Nim wrażenia. Patrząc po układzie pomieszczenia strop jest pewnie oparty w drugim kierunku, wierć i się nie zastanawiaj
  • Odpowiedz
@kolek92: chłopy tutaj naprężenia chcą liczyć do otworu 60mm xD i o przerwaniu ciągłości zbrojenia mówią, a Ty ot tak mu doradzasz żeby wiercił... No wiesz co
  • Odpowiedz