Wpis z mikrobloga

Cześć, ostatnio kupiłem buty chiruca. skórzane, twarde, Gore-Tex, vibram, chyba takie:
https://allegro.pl/oferta/buty-chiruca-gredos-supra-gtx-42-r-37-9018592543. zrobiłem sobie dwa dni w Bieszczadach. na wejściu pod górę bolały pięty, zdarłem odciski, ciężko było iść. przy zejściu zgniotlem małe palce, miałem siniaki pod paznokciami, w zasadzie iść się nie dało, pod koniec przed wejściem na asfalt myślałem już o chodzeniu na czworakach. pytanie mam takie, czy te buty się jakoś rozejdą, czy lepiej się od razu ich pozbyć. no ale co, mam kupić za duże?
#bushcraft
  • 5
@TheInquisitive4Ever trochę się rozejdą, ale ogólnie możesz mieć pół rozmiaru za małe buty.
Kup sobie plaster (taki zwykły przylepiec bez opatrunku, ja polecam viscoplast), przyklej dokładnie na pięty, załóż skarpety w jakich chodzisz po górach,mocno zawiąż buty i idź na spacer po mieście/na kilka godzin do lasu. Zrób tak że 3-4 razy. Jak nie dasz rady chodzić-zmień buty na większe
Nie rozchodziłeś butów, takie błędy się mszczą
¯_(ツ)_/¯
@TheInquisitive4Ever: Wyglada na to ze masz zle dobrane buty albo ich nie rozchodziles po zakupie. Nie wiem ile kilometrow zrobiles w 2 dni ale przy dlugich zejsciach zdarzalo mi sie czesto miec czarne pacnokcie u stop, glownie w wyniku wzmacnianych noskow. Odciskow nie miales, miales pecherze, te moga wynikac z wielu przyczyn, pomysl o zelowych wkladkach i/lub kremie do stop. Pecherze beda wystepowac nawet w dobrych butach, kwestia terenu i ilosci
@pagenafein: wiesz, kumple pokupowali salewy i ich nie obcierały wogóle...chcę po prostu wiedzieć czy takie twarde buty są w stanie się jakoś ułożyć i przestać cisnąć, spotkałem w tym zakresie różne opinie, od ludzi którzy więcej spędzili czasu w górach niż w domu więc pytam.