Wpis z mikrobloga

#pytanie #pytaniedoeksperta #teoriespiskowe w jaki sposób osoby wierzace w teorie spiskowe odrózniaja ze dana teria spisowa jest bzdura a inna nie jest? Jak to moga rozroznic? Przeciez kazdy moze napisac co chce? Kazdy moze wymyslic swoja teorie spiskowa teoretycznie i ja napisac i opublikowac wymieszac troche prawdy z domyslami lub nawet wymyslonymi rzeczami jakby chcial ... Jak to potem osoby wierzace w teorie spiskowe weryfikuja?
  • 13
  • Odpowiedz
@Salomonthekrol: no dobra ale np ktos napisze z dupy jakis fakt który jest wymyslony i nieprawdziwy, potem robisz research w Internecie na temat tego faktu okazuje sie ze w 99.999999% ten fakt jest albo niezbadany, albo nie prawdziwy, albo obalony a ludzie i tak w niego wierza wiec co w tedy
  • Odpowiedz
@sailer: @SirBlaviken: @Zbieracz_kapiszonuf: @Salomonthekrol: tym bardziej ze niektóre angazuja bardzo duzo jakisch experckiej wiedzy w waskich dziedzinach czesto ze soba nie powiazanych ze trzebaby miec PhD z np nie wiem Nowotworów, Histori, Wirologi, Fizyki Kwantowej, Struktór Molekularnych, Electromagnetyzmu, Inzynieri Molekularnej, Religioznactwa, Demonologii, Microprocesorów i wszystkiego innego jeszcze naraz + doste do konatkow jakich najbardziej swiatowych elit, etc. Wiec jak ktos np nie ma pojecia w tych dziedzinach i
  • Odpowiedz
im mniej wiesz na dany temat, tym pewniejszy jesteś swojej wiedzy, to że coś na "chłopski rozum" się składa do kupy to jeszcze nie znaczy że tak faktycznie jest. Moje ulubione - skoro ziemia się kręci to jak podskoczysz to ziemia powinna zadupiać pod tobą ;D Scifun zrobił jakiś czas temu "krótki film o prawdzie i fałszu" baaaardzo polecam, jest pięknie rozłożone i omówione kilkanaście błędów poznawczych, film bardzo zmienia podejście do
  • Odpowiedz