Wpis z mikrobloga

Jest czymś nieludzkim i poniżej wszelkiego poziomu wyśmiewać cudzy sposób żałoby po najbliższej osobie.


@Takiseprzecietniak: to jest post odnoszący się do wykopków którzy oceniają polityków po tym czy płaczą czy nie. Hołownia zapłakał i jest skreślony, wyśmiewany przez pisowskie media. No to ja pokazuję takiego polityka którego nawet nie złamała śmierć własnego brata bliźniaka - ja tylko przyjmuję retorykę.
nie możemy być gorsi niż oni, bo inaczej nic nie będzie miało sensu.

@Takiseprzecietniak: Ścigając się z biegaczem na sterydach, który na dodatek układa regulamin wyścigu, a potem go bezkarnie ignoruje, nie wygrywa się biegnąc uczciwie - tylko łamiąc mu nogi i przetrącając kark.
więc odebrał sobie prawo do żałoby


@Kjedne: Nieprawda. On sobie może odbierać, co chce. Przyzwoitość, uczciwość, nawet życie. Jego sprawa. Ale Tobie człowieczeństwa odebrać nie może. A istotą humanitaryzmu i człowieczeństwa jest to, że szanuje się i nie wykpiwa z żalu po bliskich zmarłych. Tym bardziej, że Kaczyński, coby nie gadać, nie jest winny mordowania, rozstrzeliwania, godzenia, palenia, utylizowania ludzi.

Także znajmy proporcje i naprawdę szanujmy się chociaż w elementarnych, ludzkich
@krzych0: Nie, nie skończyły się. Nie sadzają ludzi po więzieniach, nie torturują ich, nie mordują. Także miarkuj się i znaj proporcje.

I nie stawiaj mnie w pozycji ich obrońców, bo za miliardy lepszych mają.

Ale uczciwym trzeba być, choćby i za darmo.
@Takiseprzecietniak: jeszcze, jeszcze nie wsadzają. Jesteś pewien ze za 5 lat tez tak będzie? Wtedy będziemy rozumiem dopiero uprawnieni aby wejść na ich poziom retoryki?

Ja na przykład nie przypuszczałem jeszcze 10 lat temu ze takie OBWE może kiedykolwiek mieć zastrzeżenia do naszego kraju, albo ze w głównym wydaniu wiadomości będę miał przekaz jak z wczesnych lat 80.

Wiec nie, nie ma świętości.
Wtedy będziemy rozumiem dopiero uprawnieni aby wejść na ich poziom retoryki?


@krzych0: Nawet wtedy nie. Nie wiem, co będzie za 5 albo 10 lat. Ale jednego jestem pewien - nawet wroga i jego groby się szanuje. Pamięć i żałobę również.

Może dlatego, że przez ładnych parę lat jeździłem po bezimiennych mogiłach w lesie, żeby nie zginęły. plewiąc, okopując te skromne kupki ziemi, zwykle gdzieś na trasie leśnej dogi albo polanki...
Jest czymś nieludzkim i poniżej wszelkiego poziomu wyśmiewać cudzy sposób żałoby po najbliższej osobie. Tak się nie robi, człowieku.


@Takiseprzecietniak: Jak Kaczyński to aż się cieszył, że na grobie brata może zbudować Swoją Polskę. Już nie udawaj, że go cokolwiek ruszyło śmierć brata.