Wpis z mikrobloga

jak oceniacie frajdę z latania mniejszymi dronami? mam teraz drona na ramie 230 ale czasami by się przydał mniejszy np do latania w budynkach czy ciaśniesznych miejscach. się zastanawiam też czy pójść bardziej w whoopy pokroju mobula7 czy w jakieś toothpick

#drony #fpv
  • 39
@mapache: przyjrzałem się temu geprc, całkiem dobre graty. Ale mam pewne uwagi - ja bym wolał toothpickowe FC AIO i mocniejszy vtx (flywoo goku) oraz mocniejsze silniki - 1105 5000kv od betafpv. Kamerka EOS2 jest spoko, ale warto dorzucić kilka dolarów do ratela.
@mapache: Jak wyżej, odbiorniki SPI odpuść, chyba ze 50m-100m Cie satysfakcjonuje. Testuje obecnie przeróbke na antene od xm+ z podłączeniem do ground, jest lepiej ale i tak wszędzie kończy się na xm+.
Mobula7 również jak wyżej, na 1s za słabe, na 2s za ciężkie.
Larva X z xm+, całkiem spoko, avan rush robią swoje, chociaż od razu lepiej zmienić ramkę na inna typowa true X (tu znowu będzie mały problem bo
@fotograf_warszawiak: u mnie problem jest taki, że jestem mocno początkujący. Mam co prawda składanego (z pomocą kolegi) drona 5'' którym pare razy już latałem, ale jednak stwierdzam, że do nauki wolałbym coś mniejszego, ale też "pancernego", dlatego odpada np. Larva X i jej słynne problemy z wyginającymi się silnikami. Phantom mi się podoba, rama podobna do 5'', bateria na górze, a dodatkowo czytałem, że komponenty przyzwoite. W takim TH czy Larva
@fotograf_warszawiak: niby tak, ale... baterie 2-3 razy tańsze (2s), waga ok 100g, wiec teoretycznie wiecej kretów wytrzyma, a największym problemem jest to że w mieście nie mam zbyt wielu miejsc do latania, a raczej trenowania, bo lotem tego nie można jeszcze nazwać :)
@An0mander: teraz sobie pomyśl wejście w nowy rozmiar.. od razu potrzebujesz innych części zapasowych, innych śmigieł, baterie kupujesz od nowa, przejściówki do ładowarki na XT30 trzeba porobić, może jakąś płytkę do równoległego ładowania kupić. Lepiej mieć dwa quady na 5" ;) Poza tym te maluszki mają bardzo cienkie ramiona, więc są podobnie podatne na łamanie jak duży. Jak masz bardzo ciasno to może jakiś whoop, mocny, typu Beta85.
@fotograf_warszawiak: na symulatorach latam w miarę regularnie więc w powietrzu jakoś się utrzymuję :) Nie mam też jeszcze aż takiego "zaplecza" sprzętowego żebym musiał wszystko wymieniać, aczkolwiek to co piszesz i tak daje mi sporo do myślenia. Prawdę mówiąc i tak za obecną cenę raczej phantoma nie kupię, raczej będę próbował wybierać się poza miasto polatać 5" a ceny mniejszego będę śledził i polował na jakąś sporą obniżkę
@An0mander: jak się wybierasz za miasto to chociaż w buzzer z własną baterią się zaopatrz ;) Ogólnie wszystko w tym hobby opłaca się kupować wtedy kiedy jest promocja, a nie kiedy potrzebujesz. Znasz grupę Drone Promo na FB? Polecam obserwować i czaić się na dobre promocje.

@fotograf_warszawiak: buzzer pewnie będę musiał kupić u chińczyków bo w polskich sklepach ciężko z tego co widziałem. Co do promocji to namiętnie śledzę tagi tutaj oraz BG i Ali. FB nie mam i jakoś nie śpieszy mi sie z zakładaniem tam konta, chociaż przez dronowe hobby prawie się złamałem :)
@mapache: jak chcesz coś naprawdę małego do latania po domu, w ogródku itp. to imo nie ma nic lepszego niż jakiś whoop 65mm pokroju mobula6/meteor65, te bestie dają większą frajdę niż nie jeden 5", z tym że raczej skłaniałbym się ku meteorowi bo mobula to produkt happymodel czyli wątpliwej jakości