Wpis z mikrobloga

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już ostanie DIY? Pora na listę kolejnych projektów. W zestawieniu dużo ciekawostek dla fanów robotyki, domowej automatyki oraz innych gadżetów DIY.
Więcej ( ) Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #20

Na zdjęciu poniżej jeden z projektów - stacja meteorologiczna z Raspberry Pi. Stacja posiada zaawansowaną metodę pomiaru prędkości wiatru przy użyciu ultradźwiękowych czujników ruchu ( ͡ ͜ʖ ͡)
#forbot #elektronika #technologia #programowanie #arduino #raspberrypi #majsterkowanie
źródło: comment_1588515420QAHKlX3vmkS9s0fXqcKNDn.jpg
  • 13
@Dorrek: no ale kiedy taka prawda... Co do Arduino to akurat ten mikrokotroler, to jest mała pikawka i przemilczmy.
Tutaj natomiast autor stawia na stacji meteorologicznej linuxa, dodatkowo serwer stron internetowych, bazę danych MySQL, PHP, a z czujników dane pobiera Pythonem. Plus komunikacja przez SSH i FTP. No #!$%@?ło kogoś zdrowo.
A wystarczył ESP32 (i to już nadmiar)... Niestety, amator czy profesjonalista MUSI umieć zastosować dobre narzędzia do planowanych celów.
@defoxe: warto też pamiętać, że takie projekty tworzą pasjonaci, którzy chcą się czegoś nowego nauczyć. Nie każdy projekt DIY musi mieć sens. To nie jest produkt komercyjny, który ma być zoptymalizowany do masowej produkcji. Jak ktoś lubi to niech sobie nawet miga diodą przez Linuksa - dla każdego coś miłego ( ͡ ͜ʖ ͡)
gość robił to do inżynierki


@North_Central_Positronics: no to fajny "pasjonat" z tego mam nadzieję nie inżyniera. Poważnie, jak teraz inżynier do zrobienia takiej stacji meteo potrzebuje przynajmniej 500 MB RAM, to niech Bogowie nas w opiece mają. No ale ja już nie hejtuje - powiedziałem co miałem - porażka i tyle.
Poważnie, jak teraz inżynier do zrobienia takiej stacji meteo potrzebuje przynajmniej 500 MB RAM,


@defoxe: ale tutaj jest tylko i wyłącznie Twoje założenie, że to RPI jest tylko w tym celu wykorzystywane.
ale tutaj jest tylko i wyłącznie Twoje założenie, że to RPI jest tylko w tym celu wykorzystywane.


@Dorrek: jest przedstawiony projekt stacji meteo i jest ona zrobiona na malince, więc ja sobie wymyślam, że została w tym projekcie użyta malinka?! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
więc ja sobie wymyślam, że została w tym projekcie użyta malinka?!


@defoxe: nie, ale założyłeś, że jest tylko do tego używa. Do jednej z malinek mam podpięty czujnik temperatury. To też przerost formy nad treścią?
Jest ona w tym samym czasie serwerem rtl-sdr, serwerem DNS i VPN.
Do jednej z malinek mam podpięty czujnik temperatury. To też przerost formy nad treścią?


@Dorrek: dla takiego zastosowania - tak.

Jest ona w tym samym czasie serwerem rtl-sdr, serwerem DNS i VPN.


@Dorrek: nie, no ok. Natomiast tutaj przedstawiony jest konkretny przypadek użycia dla malinki. Przedstawiane jest to jaki zamknięty projekt i w zasadzie ktoś mógłby się wzorować na takim rozwiązaniu.

Natomiast projekty typu; na malince mam postawione, to i