Wpis z mikrobloga

#elektronika #diy #eurorack #syntezatory #cebulowyeurorack

Drugi moduł okuńczon. Tym razem filtr pasywny, a dokładniej VCF

https://www.reddit.com/r/synthesizers/comments/9nkmhk/cheap_and_easy_vcf/

Udało mi się zmieścić 2 takie o różnych wartościach w 1 panelu - wybrałem 22nF i 47nF. Początkowo pomyliłem ilość wejść więc jest jeszcze koszmarniej niż ostatnio. Taki rust-dirty-postapo style można powiedzieć - albo inaczej "panie stal taka twarda a wiertła takie tępe, dajcie mi aluminium" : D Serio, obróbka tego to masakra, samo projektowanie i składanie super - zwłaszcza na komponentach które się wkręca w panel, ale stal sprzeciwia się mocno.

Użyłem tego projektu bo łączy zalety zwykłego filtru RC, jeśli nie podamy sygnału modyfikującego. W efekcie działa jak fitr wyższych częstotliwości, moc sterujemy potencjometrem. Ciekawszą opcją jest użycie sygnału do sterowania natężeniem dziki zastosowaniu modułu z diody (ponoć czerwone najszybsze, tzn najlepsze do tego - takie dałem) i fotorezystora w koszulce termokurczliwej.

Etykiety - są na to 2 pomysły, obu nie mam na stanie jeszcze.

Jutro planuję zrobić panel z 2x SSO od LMNC - jeden który będzie mógł robić za mod in, czyli duża pojemność kondensatora i niski dźwięk a drugi bardziej standardowy. Jestem ciekawy co tu nie będzie działać : D

Kupiłem też zasilacze, pomysł na to jest trochę inny, ale to materiał na kolejny wpis - jak będę miał to przetestowane.
szczesliwapatelnia - #elektronika #diy #eurorack #syntezatory #cebulowyeurorack

Dr...

źródło: comment_1588449432LRhxwxgtzdjRBbu9jrIuwx.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz