Wpis z mikrobloga

elo

Mam pytanie do ludzi siedzących w scenie modderskiej i półświatku dłuższy czas. Ostatnio grzebałem sobie w modach do G3, zauważyłem różne nowe cuda i Lively Towns Mod, który wydaje się być bardzo porządny swoją drogą. CSP Team (który pracuje #!$%@? 13 lat) kiedyś odpowiedział mi na swoim fejsie, ale była to tak żadna odpowiedź, że nie dowiedziałem się nic. Czy jest obecnie jakiś ogólnodostępny zestaw narzędzi modderskich do G3? Z tego co widziałem niektóre mody potrafią wprowadzać drobne zmiany w level designie, to implikuje, że istnieje jakiś edytor. Nie da się jednak o nim nic znaleźć. Wątpię, żeby modderzy położyli łapy na jakiejś starej wersji Genome Engine, bo silnik jest nielicencjonowany. Jeżeli nie napisali sobie sami tych narzędzi i nie dzielą się nimi, to jedyna opcja jaką widze, to insertowanie obiektów do gry poprzez wpisywanie współrzędnych z palca, co wydaje się jakąś okropnością nieczystą.

Dobra, czyli jeszcze raz - czy istnieje jakiś zestaw narzędzi nowszy niż te z 2009 roku z wątku na WoG.de?

#gothic #modding

Taguję też #gamedev (bo się tam udzielam, to zarzucę wędkę) do dodatkowego pytania - czy ktoś kojarzy sytuacje, w których zdarzało się, że abandonware'owe oprogramowanie zostało przeznaczane w ręce fanów?
  • 3
@Finsky: Nie, nie istnieją inne ogólnodostępne narzędzia modderskie. Musisz je sobie napisać samemu.

I tak samo było z pierwszymi dwoma Gothicami - do nich też narzędzia nie istniały, tylko jakiś fan je sobie napisał i je udostępnił, jakoś zaraz po premierze. A ze nikomu się nie chciało już napisać narzędzi do trójki, to inna sprawa.

Inna sprawa, że nikt się nie kontaktował ani z Piraniami, ani z wydawcami w tej sprawie.
@multikonto69: Tak jak myślałem. Generalnie kiepska sprawa, o ile rozumiem LTM - gość ma Patreona i dzięki temu klepie sobie jakiś dodatkowy hajs - to ze strony CSP dość słabo. Mają narzędzia którymi potrafią zrobić całkiem sporo, a nie udostępniają ich. Mogłoby to ruszyć scenę bardzo mocno, a tak tylko kilkanaście osób na świecie cokolwiek robi z tą grą xD

Co do Piranii lub wydawców - skąd wiesz, ze nikt się
@Finsky: Z tymi próbami kontaktu to w sumie źle się wyraziłem.

1. Ze strony JoWood 2. Ze strony PB.

1, JW w ogóle po zerwaniu umowy z PB w 2007, powołał do zrobienia dodatku jakies hinduskie studio, które po prostu było tanie. W sensie ci ludzie nie mieli jakiegokolwiek doświadczenia w robieniu jakichkolwiek większych gier.

Utworzono jakąś tam sekcję ludzi, którzy mieli korespondować z fanami i w ogóle podjąć jakąkolwiek współpracę