Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy, porady, informacji.
Dostałem od znajomej lapka do naprawy.
Co się stało: "Wyłączył się podczas oglądania netflixa i nie chce się włączyć"
Po włączeniu zawiesza się na logo Lenovo (model g50-80), po dłuższej chwili mruga ekran i reset. Z tego co się dowiedziałem, był już wymieniany dysk.
Przy próbie wejścia w bios czas oczekiwania na załadowanie ów niebieskiego ekranu trwa jakieś 3 minuty. Dysk jest wykryty.
Przy zmianie bootowania na cd/eth problem ładowania nie znika, cały czas logo wisi koło trzech minut.
Podpiąłem dysk do swojej stacjonarki i...
Dzieje się to samo, 3 minuty do biosu. dysk raz jest widoczny, raz nie.

Diagnoza: Uszkodzony dysk.
Czy mam rację? Jakieś rozwiązanie by odzyskać dane?
#pcmasterrace #pomockomputerowa
  • 9
  • Odpowiedz
@avoner: skoro na innym komputerze jest problem z przejściem przez POST to ewidentnie nawala kontroler dysku. Odpalić normalnie peceta, dysk podpiąć w dowolny sposób już na działającym systemie operacyjnym, spróbować zgrać dane, kupić nowy dysk. Coś znajoma nie szanuje lapka skoro już drugi dysk jej padł. spróbuj zaglądnąć w SMART, może co nieco uda się znaleźć przyczynę padnięcia tego egzemplarza.
  • Odpowiedz
@zaorany: miałem zadać to pytanie, czy mogę go plug-and-play podpiąć. Dzięki.
Wiesz, to typowa Karyna która myli plik z katalogiem/folderem i wszystko jak leci trzyma na pulpicie...
  • Odpowiedz
@avoner: Pewnie laptop fruwa pracujący po całym pokoju albo go przegrzewa trzymając pracującego stale w pościeli xD Jeśli ci się uda zaglądnij w SMARTa i przy okazji może zrób mu test obciążeniowy z monitorowaniem temperatury czy się nie przegrzewa. Tak czy inaczej czeka cię dużo straconego czasu na lapka, wołaj gotówkę od laski, nie ma nic za darmo. Zamiast bawić na majówce to mordujesz nie szanowanego lapka, który zapewne za jakiś
  • Odpowiedz