Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie kiedyś drona zabawkę Furibee F36 z baterią 150 mAh. I nie wiem co robię źle, akumulator pomax 20/30 lotach traci jakieś 80-90% pojemności.

Kupiłem już 3 firmy JJR/C.
Robię tak.

1. Naładowany do pełna
2. Latam aż się rozładuje.
3. Czekam aż akumulator ostygnie.
4. Ładuje do pełna.

Jedyna rzecz co mi przychodzi do głowy to, że naładowałem go do pełna i nie używałem dłuższy czas, chyba powinien być nałaładowany do połowy jak się długo nie używa?

Czy to po prostu normalne w tego typu akumulatorach i kupić kilka na zapas i się nie przejmować?

#drony
Pobierz Sceptycznie - Kupiłem sobie kiedyś drona zabawkę Furibee F36 z baterią 150 mAh. I nie...
źródło: comment_15882423888dhv55LXsUj6CkS1v6A9hM.jpg
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Sceptycznie: jak zaczyna słabiej latać to zakończ lot i wkładaj nowy aku. przy takiej wadze drona nawet miernika napięcia nie zamontujesz bo szkoda wagi. musisz na czuja latać i by nie katować aku. z pewnością nie lataj aż dron padnie sam na ziemie
@Sceptycznie: W nich błędem jest przede wszystkim latanie "aż sam spadnie". Czyli używasz go w trybie maks naładowany -> rozładowany do 0.

W większych modelach z większymi pakietami ludzie montują jakieś alarmy, lipo-guardy czy inne bzdety. A w tym małych lata się aż nie będą w stanie oderwać się od ziemi. Wiem, bo sam tak robiłem ;)

Trzymanie w pełni naładowanego akumulatora może powodować przede wszystkim puchnięcie samego ogniwa ale nie
@Sceptycznie: @xxx12321_new:

W tego typu quadach jest sygnalizacja napięcia:
- diody świecą ciągłe = full,
- migają wolno = poniżej połowy,
- migają szybko = bateria pusta i poniżej 3.3V już nie startuje

Akumulatorki nie są jakieś super jakości i to normalne że padają, latać do odcięcia i się nie przejmować.
Jak coś to kup 150mAh 45C albo 260mAh 25C, na Ali są po 6zł z dostawą.

BTW. po ucięciu
@Sceptycznie: może ładowarka jakoś wyjątkowo kiepska i faktycznie za dużym prądem ładuje. Mam mikrusa E011 i dołączona ładowarka ładuje baterie ok 40-45 min. Dodatkowo, tak jak pisano wcześniej, jak czujesz że dron już nie chce się wznosić to lepiej od razu wylądować i zmienić baterię.
@eeemil: widziałem te 260 mAh tylko się zastanawiałem czy będzie równo latał bo to trochę chyba inny rozmiar się widzę że najczęściej te kupują więc powinny być spoko. I to chyba będzie najlepsza opcja.

@An0mander: mam tą standardową i zasilam ją ładowarka od Huaweia 1A, albo z laptopa. Nie mam słabszej ładowarki na ten moment. Teraz na pewno będę tak robił że wcześniej go odepnę już 4 baterii nie zmarnuje
trochę chyba inny rozmiar


@Sceptycznie:

2g cieższe i 7mm dłuższe, ale wycięciu kawałku plastiku pasują, czas lotu 6min.
Te 150mAh 45C są na Banggods, 2x droższe od 260mAh z Ali, ale po 2 latach (małego używania) dalej 5min lotu.

BTW zmierzyłem napięcia i szybkie miganie diod zaczyna się od 3.5V, poniżej 3.3V odcięcie, to mocno zapobiegawcze poziomy (normalnymi lipolami latam w samolotach RC do 3.0V i też starczają na lata) i
@Sceptycznie:

JJR/C 25C - okazały się słabe, trochę lepiej sprawują się: Eachine 45C z Banggoods.

Ja raczej na następne baterie zdecyduje się na coś markowego: GNB 250/260mAh 30C albo Tattu 220mAh 45C.