Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad czymś fajnym do ok. 10k, chociaż trochę ponad też się da. W grę wchodzą raczej używane modele. Dwa moje typy to diver w okolicy 39mm lub "garniturowiec" 36-38mm oba na bransolecie. W tym budżecie rozważałem:
-Tudora BB 58 (niestety budżet bardzo by rozciągnął, bo do około 15k)
-Omega Speedmaster Reduced (podoba mi się mimo, że nie pasuje do profilu, ale ewentualny koszt serwisu, który się nie zwróci i składaki nie zachęcają)
- Grand Seiko (w rozmiarze ~37mm mają brzydkie bransolety, spring drive nie sprawdzałem - podobno serwis jest drogi)

No i tutaj właściwie kończy się lista ( ͡° ʖ̯ ͡°) czy jest coś jeszcze ciekawego? Czy w moich wnioskach z cenami/kosztami serwisu wszystko się zgadza? Czy ktoś może mi doradzić co nie co o Grand Seiko (modele, czy przez ewentualny spring drive nie zbankrutuję, na co uważać przy używanych)?

Z góry dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#zegarki
  • 8
@m_bielawski: to garniturowiec miał być bardziej z nazwy, bo takiego SARBa noszę luźno do polówki. Szukałem właśnie rozwinięcia SARB017 lub czegoś w stylu Datejusta. Niestety ta Omega mi nie podchodzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@m_bielawski: Ehh, jak już jest coś fajnego to mi nie siada ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@AllieCaulfield: Zastanawiałem się, ale budżet na chrono luźno 10k+ w tym rozmiarze i z czarną tarczą. Poza tym byłby zegarek idealny, ale myślałem, że je robili tylko na 2824-2, przez co sumarycznie przy ponad 10k już chyba poszedłbym w GSa jakiegoś ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W tym budżecie rozważałem:

-Tudora BB 58 (niestety budżet bardzo by rozciągnął, bo do około 15k)


@xDrope: Przecież nowy (na bransolecie) kupisz za 15k z lekkim ogonkiem, więc używany powinieneś znaleźć za 10k. Wersje z ETA widywałem na sprzedaż za 8,5k nawet.
@OnufryZagloba: Wiem, że po tyle można nówki ściągać, ale jak na złość w tych Tudorach czy GSach nie widzę zbyt dużo ruchów na chrono. Czarny BB 58 na bransolecie w dobrej cenie ostatnio się nie wyświetla. Zwykły czarny BB za 10-11k jest do znalezienia, chociaż też kwestie krajów i tego czy dowalą vat. Chyba, że masz jakieś źródła legitów w dobrej cenie to chętnie obadam ( ͡° ͜ʖ ͡