Wpis z mikrobloga

Jakim cudem #empik może wysłać paczkę, która się nie zmieści do paczkomatu #inpost ? Kupiłam sobie #lego , czekałam dzielnie aż do 25.04 kiedy otrzymalam informacje od inpostu, że nastąpił zwrot do nadawcy. Do tej pory nie mam od nich informacji jaki był powód, za to od empiku tylko feedback, że nastąpi zwrot kasy i że paczka się nie zmieściła do skrzynek. Śmierdzi mi to strasznym przewałem, bo jak się coś nie mieści do skrzynek, to przecież dostaje się SMS, że paczka do odbioru u kuriera w samochodzie.
Jakieś doświadczenia?
  • 22
@rozowyreptilianin: pytałaś o doświadczenia - #!$%@?ć empik i nic tam nie kupować.
Za takie wały i nie tylko (jako przykład innych wałów podam promocje na zestawy, gdzie opłacasz zamówienie, dostajesz potwierdzenie, a potem anulują - bo nie mają niby na stanie. W tym samym momencie kupić możesz sobie od ręki - w cenie wyższej niż była na promocji).
Co do odbioru z samochodu - możliwe, że z powodu koronawirusa, odbiór z
@damw: nadal jest taka możliwość, odbierałem dwa tygodnie temu dwie paczki i jedna czekała w samochodzie na mnie lub na skrytkę co się zwolni w paczkomacie, w końcu kurier który tam cały dzień czekał wrzucił do paczkomatu bo sie w trakcie dnia zwolniło, ale jak odbierałem wciąż tam był i do tej skrytki co ja zwolniłem coś wrzucał.

@rozowyreptilianin: kupowałem ostatnio "Klocki, klocki, klocki" a ta paczka jest duuuża, bez
@promoklocki @damw

w przypadku wyboru dostawy do Paczkomatu InPost dodatkowo podać adres alternatywny, gdzie skierowana zostanie przesyłka, jeśli jej gabaryty uniemożliwią umieszczenie jej w Paczkomacie InPost;


Cytat z regulaminu empiku paragraf 6 pkt 2, podpunkt 5.

Ja rozumiem że przewalają na dostępności produktów, ale czemu kłamią w żywy monitor.
Jakim cudem #empik może wysłać paczkę, która się nie zmieści do paczkomatu #inpost ? Kupiłam sobie #lego , czekałam dzielnie aż do 25.04 kiedy otrzymalam informacje od inpostu, że nastąpił zwrot do nadawcy. Do tej pory nie mam od nich informacji jaki był powód, za to od empiku tylko feedback, że nastąpi zwrot kasy i że paczka się nie zmieściła do skrzynek.


@rozowyreptilianin: u mnie to samo ale męczyłem inpost na
@Kryspin013 żałuję, że nie dzwoniłam do in postu od razu jak tylko zmienił się status na "odesłane do nadawcy" (°°

Miałam głupią nadzieję, że wszystko się dobrze skończy i po prostu coś tam się wykrzaczyło po drodze.
żałuję, że nie dzwoniłam do in postu od razu jak tylko zmienił się status na "odesłane do nadawcy


@rozowyreptilianin: wydaje mi się, że to by było za późno. Ja zadzwoniłem bo pisali, że najpóźniej przesyłka będzie do końca przyszłego dnia a nie była. Potem dzwonilem mniej więcej codziennie bo jeszcze wisiała tak przez 4 dni. Ostatecznie po tygodniu uznali, że paczka jest za duża i że napiszą do mnie, by dostarczyć
@damw swoją drogą to był 21318. Pisałeś u siebie, że bardzo duże pudełko - jak oceniasz możliwości paczkomatu?


@rozowyreptilianin: nie ma opcji go wepchnąć w paczkomat (https://zeus.stanusch.com/smartweb/mvc/inpost?q=wielko%C5%9B%C4%87%20przesy%C5%82ek%20jakie%20mo%C5%BCna%20wysy%C5%82a%C4%87).
- Gabaryt A: 80 na 380 na 640 milimetrów,
- Gabaryt B: 190 na 380 na 640 milimetrów,
- Gabaryt C: 410 na 380 na 640 milimetrów.

pudełko lego ma: 58 x 47.5 x 12. Dokładając dodatkowe pudło ochronne to minimum 1 cm
w empiku jak w lesie

no to już od dawna wiadomo - dlatego tam nie kupuję :D

i gdyby mi tak nie zależało na tym, co kupiłam, to pewnie bym odpuściła, ale spróbuję powalczyć

@rozowyreptilianin: powodzenia życzę (ale tak na serio) bo 21318 to zajebisty set.
@rozowyreptilianin: W normalnych czasach jak przesyłka nie mieściła się w paczkomacie to była przekierowywana do punktu odbioru. Jednakże w czasach zarazy punkty odbioru nie funkcjonują albo funkcjonują w ograniczonym zakresie, przez co paczki nieodebrane i jak widać ponadagabytowe też, są zwracane do nadawcy. A odbiór u kuriera w samochodzie jest możliwy jeśli paczkomat jest przepełniony (zbyt dużo paczek) a nie w przypadku przesyłki ponadgabarytowej (zbyt duża paczka).
to powodzenia i daj znać czy dostałeś w ogóle


@rozowyreptilianin: daję znać. Dwa tygodnie czekania w sumie przez głupi empik xD

U mnie przynajmniej jakoś zabezpieczyli paczkę tzn. owinęli z 5 warstwami foli stretch, ale nic po za tym nie dali. Trochę uszkodzili mi karton w jednym miejscu ale w sumie aż tak bardzo mi to nie przeszkadza.

Wrażenia: kurde ale to jest wielkie! xD

Tobie udało się coś zdziałać?

@
Kryspin013 - > to powodzenia i daj znać czy dostałeś w ogóle

@rozowyreptilianin: d...

źródło: comment_1588591221mWE8bJ7VbkXZ3Lrt8qM2D4.jpg

Pobierz
@Kryspin013: Tu dyszka tam dyszka i się uzbiera cały zestaw. Poza tym takie rzeczy zgłasza się bardziej dla zasady - jak wszyscy zaczną marudzić na #!$%@? pakowanie to może coś się w końcu zmieni na lepsze. No i to nie byle jakie 10 zł, a zabrane empikowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)