Wpis z mikrobloga

@Stef444n: obrzeże ma Ci trzymać bok trawy, czy czego tam masz. Ja sobie przy ogorzeniu obniżyłem ziemię na wysokość obrzeża - czyli zrobiłem taki obniżony pas ziemi. Na ziemię agrotkanina tak, żeby trochę wystawała za obrzeże, i przy samej trawie obrzeże. Na to pójdzie kora.
@Stef444n: Przy łączeniach koniecznie z obu stron i jedna lub dwie po środku - na łukach więcej.
Ja kupowałem na allegro, jest zdecydowanie taniej w pakietach z szpilkami.
@Stef444n: Jak będzie trawa, to i tak obniż ziemię - chyba, że z rolki, to chyba nie ma potrzeby. Ja obniżyłem, żebym nie miał problemu z koszeniem. Jak wysypię korą, to będę miał na równo i będę mógł jechać kosiarką nad obrzeżem - nawet jednym kołem po korze, dzięki czemu nie zostanie mi żadna trawa do ręcznego dokoszenia.
@Stef444n: Tak czy inaczej się pofaluje i nic na to nie poradzisz. Chyba, że będziesz wkładał podczas wysokiej temperatury, to się już nie rozszerzy podczas upałów. Ale wtedy nie wiem, czy się nie będzie chciało w zimie kurczyć i czy nie popęka ;)
@wizu: obniżać będę, tylko nie wiem czy mam teraz całe chować, czy zostawić 2.5cm pod ziemią i 2cm nad ziemią (darń), chciałbył w przyszłości, żeby kora była na zbliżonym poziomie do darni
@Stef444n: mam takie same i potwierdzam - straszne gunwo, nie idzie z tego linii prostej ułożyć, bo się same z siebie wyginają na każdą stronę. ale funkcję praktyczne spełniają - oddzielają. idealnie za to się nadają do ściółkowanie młodych drzewek i krzaczków - łatwo robi się z nich obręcz wokół drzewka, pod spód agrotkanina a na wierzch kora i masz spokój z zarastaniem i przesychaniem krzaczka a trawka dookoła ładnie sobie
@Stef444n tak, myślę że kora by trochę pomogła. To się mocno nagrzewa od słońca i rozciąga. Teraz jak było chłodniej wróciło do linii prostszej