Wpis z mikrobloga

Czy da się jakoś tak skonfigurować Google IME, żeby w trybie direct input był inny layout klawiatury niż angielski, tzn. żeby działały polskie znaki?
#japonski
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kliko: No tak średnio. Direct input to direct input, a działasz w języku japońskim - inputem jest romaji a nie "język polski".

Może da się znaleźć obejście, ale nie warto. Wystarczy przyzwyczaić się do skrótów klawiszowych.
  • Odpowiedz
@Amasugiru: Męczące jest robienie fiszek w anki, jak tak ciągle trzeba skakać między polskim layoutem a japońskim i zmieniać z direct input na kanę ( ͡° ʖ̯ ͡°). Gdyby dałoby się dodać obsługę polskich znaków do direct input, to zawsze jeden skrót klawiszowy mniej.
  • Odpowiedz
@Kliko:

zmieniać z direct input na kanę


Nie musisz. Input na JP powinien pozostać ten sam aż do zmiany. Skakać powinieneś dosłownie PL-JP-PL-JP, jeden skrót klawiszowy
  • Odpowiedz
@Amasugiru:
W teorii czas, w praktyce google IME czasem coś #!$%@?, włączy się z romaji i trzeba poprawiać alt+tylda (czasem nawet coś tak się #!$%@?, że muszę resetować kompa). Plus skrót windows+spacja jest w cholerę niewygodny, znacznie bardziej wolałbym móc korzystać tylko z alt+tylda.
  • Odpowiedz
@Kliko: LAlt + LShift do zmiany języka (przy dwóch językach będzie naprzemiennie). Shift+Capslock do zmiany kana-direct i z powrotem (ale jak wspomniałem, nie trzeba oprócz pierwszego odpalenia).
  • Odpowiedz
@Kliko: Mam Windows 10 Pro.

Windows+spacja służy mi do "wybierania" języka (zmiana języka następuje, ale jest tez menu po prawej stronie), a alt+shift po prostu przechodzi na kolejny język i tyle.

Popróbuj innymi shiftami/altami. Ogólnie tak powinno być domyślnie.
  • Odpowiedz