Wpis z mikrobloga

#psy #szczeniak #owczarekniemiecki
Hej, czy ta karma nadaje się jako dodatek dla 10 tygodniowego szczeniaka owczarka niemieckiego(wiadomo że dietę ma bogatszą, nie dostaje tylko suchego), czy to zwykły miał, opakowany jako przyjazny rozwojowi szczeniaka? Co polecacie(poza wynalazkami importowanymi z USA za szalone pieniądze, czczone przez psich snobów których pewnie spotkaliście na forach o psach: tylko chrupki z jednej niszowej kanadyjskiej odmiany pstrąga, robione przez niszową firmę, odpowiednio wycenione, wiecie, polećcie coś rozsądnego:),(z tego co się naczytałem do tej pory, to nawiedzone psiary i psiarze są o wiele gorsze od nawiedzionych kociar, przynajmniej przez internet, a wydawało by się że z definicji jest odwrotnie.
Snobizm, nadęcie i linczowanie użytkowników z niepopularnymi opiniami przez NIEKTÓRYCH na tych forach wzajemnej adoracji jest absurdalne.

Czy kleszcze się już obudziły?

Czy krople wpuszczane na skórę różnią się skutecznością miedzy markami? Mieszkam w miejscu gdzie dużo psów łapie robaki i kleszcze, choroby z tym związane(szczególnie ta z pomarańczowymi sikami gdzie dużo psów umiera). miasteczko na skraju puszczy gdzie pełno kleszczy. Ludzie opowiadają że psy łapią kleszcze nawet podczas spaceru po mieście(może tuje, czy inne iglaki? Nie wiem gdzie siedzą te paskudy).

Czy można używać jednocześnie kropli na grzbiet i obroży odstraszającej(wiem że obroża jest mało skuteczna, ale zawsze to dodatkowa ochrona

Po jakim czasie szczeniak oddzielony od rodziny przestaje wyć i drapać gdy zostaje sam?

Widzę że ta rasa, albo ten konkretny pies są sprytne, kiedyś ktoś w rodzinie miał kundla, to nie potrafił chodzić na smyczy nawet jak wydoroślał, ten owczarek po 2-3 dniach już się nie szarpie, nie zaplątuje w smycz, jak nadepnie na smycz to sam potrafi podnieść łapę i się odblokować, nie gryzie smyczy, po dosłownie 2 dniach lekkiego zwracania uwagi idzie spokojnie tak jak na filmikach na YT(ogólnie dobrze ze są teraz takie filmiki, jak byłem w UK na zmywaku, to każdy pies był idealnie wytresowany, w parku ludzie spuszczali je tuzinami i żaden nie rozrabiał, rasy odmienne o 180 stopni grzecznie się ze sobą bawiły lub ignorowały).
Moje doświadczenia z tamtym kundlem odstraszyły mnie od psów, ten puchaty owczarek niemiecki nie jest tak upierdliwy, szybko łapie, jest spokojniejszy, wiem że to głupio brzmi, ale widać jakby po oczach, ze więcej rozumie(spryciarz, ale nie złośliwy). To nie mój pies(ale mieszkam w tym samym domu), jest kogoś z rodziny, ale to ja chętnie się z nim bawię, chodzę na spacery, bo jest spokojny, ze dwa razy próbował złapać mnie za nogawkę, lekko złapałem go za pysk i i już nie gryzie, to samo złapaniem zębami za ręce podczas gilgotania brzuszka, już wie że jak coś, to może tylko delikatnie, a teraz to nawet się rozgląda za zabawkową kością którą gryzie zamiast łapać za palce.
Jestem w szoku jak szybko łapie, pamiętam kundla, nigdy się nie nauczył prawidłowo chodzić na smyczy(trochę wina krewnego-właściciela, że pozwalał mu się wyrywać i ciągnąć, szarpać zębami smycz, czuł się samcem alfa, spacer z nim nawet za szczeniaka to była mordęga. Nie było mowy o spuszczeniu ze smyczy, samo założenie smyczy to było ganianie.
Dzięki i pozdrawiam właścicieli ONków, czy jak tam na nie mówią na forach
RabarbarDwurolexowy - #psy #szczeniak #owczarekniemiecki 
Hej, czy ta karma nadaje s...

źródło: comment_15879245454m1pQd9cMHzEt7F0CaUNAk.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RabarbarDwurolexowy: to karma ta taka mocno średniawka. Takie 4/10 lepsze od Pedigree, ale szału nie ma. Ja szczeniaka bym trzymała na jednym rodzaju żarcia, bez kombinowania. Albo dobre suche, albo dobre mokre, albo barf.
Wszelkie domowe gotowanie jedzenia dorastającemu psu to proszenie się o kłopoty.

Moja wet twierdzi że tylko tabletki są skuteczne obecnie, więc jej ufam i słucham się takich zaleceń. Dużo osób szczeniakom daje Simparice zamiast Bravecto.

Szczeniak, czy
Czy kleszcze się już obudziły?


@RabarbarDwurolexowy: kleszcze nie śpio

z tego co się naczytałem do tej pory, to nawiedzone psiary i psiarze są o wiele gorsze


@RabarbarDwurolexowy: każda skrajność jest zła. Pytanie, w którym miejscu zaczyna się dla Ciebie skrajność. Ironia ironią, nie ma potrzeby sprowadzania karmy zza granicy, jakoby miała być ona lepsza. Karmy to w większości przypadków syf, ale rynek jest bardzo bogaty, nawet w Polsce, więc można
@RabarbarDwurolexowy: ja, nie wiem czy słusznie, jestem zwolennikiem karmienia szczeniaka jedną karmą. Moja Pola była w hodowli karmiona taką i konsekwentnie póki co daje jej tylko to - smaczki i ewentualne kości z mięsem staram się ograniczać, i nie zastępować nimi posiłków tylko jako dodatek / bardzo atrakcyjna nagroda. Przyjąłem założenie że sucha karma jest lepiej zbilansowana niż ja samodzielnie przygotowywane posiłki. Docelowo, gdy już będę przestawiał na 2 posiłki i
Crock92 - @RabarbarDwurolexowy: ja, nie wiem czy słusznie, jestem zwolennikiem karmie...

źródło: comment_1587932949SCZoM7zMwzmAOpau2s5tl2.jpg

Pobierz
@RabarbarDwurolexowy: Raczej bez większych problemów, po prostu na spacerach dużo pije. Rodzice zawsze biorą mu składaną miseczkę + 1,5l wody na dłuższy spacer. Na podwórku też regularny dostęp do sadzawki albo wanienki z wodą gdzie może się zmoczyć xD
Jest trzymany na zewnątrz, być może ma to jakieś znaczenie w jego adaptacji do niskich i wysokich temperatur.
@RabarbarDwurolexowy: no skład masz bardzo podobny:
łosoś (17%), dehydrolizowane białko łososia, ryż (16%)

a popatrz tutaj: https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/purizon/purizon_puppy/370043
17% mięsa z kurczaka bez kości, 17% suszone mięso drobiowe, suszone bataty, suszone ziemniaki, 7% suszonych jajek, 7% łososia bez kości, 5% suszonego śledzia, 5% suszonego mięsa kaczki, groszek, 4 % tłuszczu drobiowego, 3% hydrolizatu kurczaka 3% z suszonego łososia, lucerna, 2% świeże mięso kaczki bez kości,

A i gdybym ja miałam małego owczarka,
@numer_do_sanepidu: stara szkoła tak mowi, ale jest jedna nowa operacja, którą możesz zrobić tylko do 5 miesiąca - jest dużo mniej inwazyjna niż cokolwiek później. Ale fakt, ze to musi naprawdę dobry wet, bo szczenior ma wszystko luźne i nie każdy poprawnie zinterpretuje