Wpis z mikrobloga

Mireczki już postanowiłem, że przerzucę się na Iphona SE 2020, tylko zastanawiam się czy nie poczekać jeszcze z 2-3 miesiące. Obecnie od ponad 2 lat posiadam pierwszą generacje SE i cenię sobie rozmiar tego telefonu, przed tym całym wirusem byłem w sklepie i przymierzałem się do takich urządzeń jak XR, XS i 8, ale dwa pierwsze są dla mnie już stanowczo zbyt wielkie na rozmiar 8 jestem wstanie przystać stąd też wybór nowego jabłka, aczkolwiek gdyby cena nie była taka sama, to pewnie poszedłby w 8. Tak jak wspomniałem mój aktualny telefon ma się całkiem dobrze, bateria ewidentnie już trochę straciła i to czuję, ale ciągle pokazuje kondycje 92% wydaje mi się niezły wynik. Jedyne co mi doskwiera najbardziej to przednia kamera i jednak wyświetlacz mógłby być ociupinkę większy. Poza tym wszystko bez zarzutów. Pytanie do Was czy jest sens jeszcze trochę się wstrzymać, aż ten hype trochę minie, epidemia nieco przygaśnie? Szło by wyrwać go chociaż te 100-150 zł taniej u jakiegoś resellera? Zawsze u innych sprzedawców cena byłą nieco niższa, niż w oficjalnej sprzedaży appla, a tu sztywno każdy sklep tak samo. No i gdzie kupić? Oficjalna strona, idream, cortland czy jakieś sklepy typu xkom, mediaexpert?
#iphone #apple
  • 25
@stresS: Tak, z pewnością odrobinę stanieje ale wydaje mi się kompletnie nieopłacalnym kupować go w 2020 roku. Czy serio warto kupować o 2 lata starszy telefon, nawet jeżeli cena spadnie o te 200 zł? Do tego mimo identycznego wyglądu nie zapominaj, że iP SE ma lepszy procesor i więcej RAM-u. Na pewno będzie szybszy od 8, a każda kolejna aktualizacja iOS będzie tą różnicę powiększać.
@Valentino: tak z ciekawości jaki kolor i czy zamawiałeś jakieś etui? Teraz się w ogóle kapnąłem, że tam mini jacka już nie ma, nie wiesz czy Iphony obsługują inne bezprzewodowe słuchawki, niż airpodsy np jakieś jbl?
@stresS Wziąłem biały kolor, etui dokupiłem na allegro, jedno takie oryginalne silikonowe Apple białe i jedno przezroczyste. Z tego co mi wiadomo to bez problemu obsługują różne bezprzewodowe słuchawki. Mój poprzedni 6s łączył się bez problemu z głośnikiem JBL, ze smartwatchem LG.
@stresS: Też mam podobny dylemat, ale widzę że nie ma na co czekać, bo on w tym roku będzie się doskonale sprzedawał, więc bez sensu byłoby robić promki.

A gumiaka planuję Ringke Onyx, bo kumple polecają, chciałem Spigena ale on większy.
@ma_ba: też myślałem o tym Ringke Onyx, kiedyś była biała wersja ale nigdzie nie mogę znaleźć, planuję zakup czerwonego, więc trochę mnie boli zakrycie całych plecków i dlatego rozważam jakieś inne.