Wpis z mikrobloga

Dawno nic nie pokazywałem więc oto jest moje ostanie dzieło. Pierścionek z białego złota 585 z naturlanym dwubarwnym Turmalinem 0.96ct w towarzystwie dwóch diamentow w szlifie markiza o łącznej masie o.15ct. #rozowepaski #rekodzielo #bizuteria #zloto #zlotnik #jubilerstwo #diamenty #niebieskiepaski #kamienie #wiosna #zareczyny
darkinvaider - Dawno nic nie pokazywałem więc oto jest moje ostanie dzieło. Pierścion...

źródło: comment_1587887242VpQhBcmQkCHlYZAIpFu1on.jpg

Pobierz
  • 71
@steemm: białe złoto się nie ściera- ściera się Rod którym sie nakłada na stop białego złota- stop białego złota nie jest tak biały więc dlatego daje się roduje. Błędem jest nakładanie rodu na zwykłe żółte złoto- bo wtedy faktycznie wygląda to źle jak z pod spodu wychodzi żółty kolor.siecowki i tanie wyroby często są tylko rodowane- żółte złoto. Do tego rodowanie bez problemu się robi u złotnika (jak i u mnie)
@darkinvaider Tak się zastanawiam czy tak zdobione rzeczy wykonuje się odlewając? Jakąś metodą wosku traconego, czy są bardziej efektywne metody?

Proste pierścionki domyślam się że o wiele szybciej robi się jakoś tocząc i mechanicznie obrabiając, ale nie umiem sobie wyobrazić innego sposobu zrobienia tych listków itp inaczej niż przez odlanie, a to jest upierdliwe z idealnym wypolerowaniem szczegółów itd.

Jestem technikiem dentystycznym, czasem bawiłem się w odlewanie pierdół z metalu i tak
@makrel_gieldowy: raczej nie- bo nie będzie to miało takiego ładnego koloru białego. Stopy białego złota miały być alternatywą dla platyny - która kiedyś kosztowała o wiele więcej niż złoto do tego jej ciężar właściwy jest dużo większy przez co wyroby z platyny były bardzo drogie do tego wyższa temperatura topnienia, miejsce lutowania musi być idealnie dopasowane ( nie da zalać jak w złocie bo po polerowaniu będzie to miejcie widocznie) trudniejszy
  • 5
@darkinvaider Tak z ciekawości: jak wygląda edukacja i kariera, żeby zostać złotnikiem? Jaki % produktow to rzeczy robione osobiście a jaki odsprzedawane z marżą? Są w ogóle jakieś hurtownie złotnicze, gdzie kupuje sie towar i gotowe produkty? Ile kasy trzeba na start własnego sklepu i zaopatrzenie? Jak z marżami? Dzięki za odpowiedzi i powodzenia. Jak będę czegoś szukać to zajrzę ;)