Wpis z mikrobloga

widzę, że na tagu #konfederacja pojawia się coraz więcej Mireczków sfrustrowanych zalewem złośliwych i przykrych komentarzy ze strony wiadomo jakiego tagu. Stąd mój wpis wołający o opamiętanie się.

Ja wiem, że niektóre osoby na tym portalu zasługują na permbana i że moderacja jest co najmniej subiektywna w ocenie zgłoszeń tych użytkowników. Ale nie możecie moi drodzy zapominać, że jeśli macie coś wspólnego z konserwatywnym-liberalizmem nie powinniście tak reagować jak reagujecie na celowe zaczepki w wyniku których zaczynają się wycieczki ad personam. To są tylko drwa do tego ognia. Jeśli jesteś konserwatystą, musisz nauczyć się, że KAŻDY człowiek ma własną, niezbywalną godność i pisząc do kogoś ad personam robicie całkiem coś odwrotnego.

To nie oznacza, że nie macie prawa się bronić. Ale jeśli ktoś manipuluje faktami, napisz Mireczku że kłamie a nie że jest kłamcą. Jeśli ktoś popiera aborcję eugeniczną nie pisz że jest hitlerowcem tylko zapytaj dlaczego popiera idee nazistowskie. Jeśli ktoś jest za eutanazją dla "dzieci roślin" (serio dzisiaj ktoś taki argument podał) to zapytajcie, czy nie przeszkadza im, że ten sam rodzaj postępowania był stosowany w tak nieludzkich systemach jak stalinowski komunizm czy hitlerowski nazizm. Nie nazywajcie jednak takich ludzi komuchami lub naziolami. Pamiętajcie, każdy ma godność, to jest podstawa konserwatyzmu i to jest klucz do pokonania nieludzkiej filozofii śmierci.

Bo nie oszukujmy się, lewica nie jest moralna nie była i nigdy nie będzie. Nie musicie się obawiać Mireczki, że ktoś wam udowodni, że konserwatyzm jest niemoralny. Spokojnie, znamy prawdę i należy tym Mireczkom tę prawdę pokazać. Nie przekonać ich, ale po prostu na każdym kroku pytać dlaczego uważają za moralne zabijanie dzieci, ludzi niedołężnych. Dlaczego uważają za moralne oddanie decyzji o losie dziecka tylko matce ograniczając udział ojca.

W załączniku przesyłam wam film z Benem Shapiro polecam obejrzeć cały ale timestamp jest od momentu kulminacyjnego.
  • 8
nie przeglądalem twoich postów


@Lukardio: szkoda, że nie potrafisz powiedzieć szczerze na podstawie swojego doświadczenia tylko musisz mieć dowód w postaci moich postów. Wiedz Mireczku, że nie zgadzam się z tobą w kwestiach światopoglądowych, uważam też, że nie robisz dobrze pisząc swoje wpisy które są obraźliwe. Ale tak jak powiedziałem, szanuję cię i uważam że masz taką samą godność którą mamy wszyscy i stąd nigdy nie nazwałem i nie nazwę cię
Bo nie oszukujmy się, lewica nie jest moralna nie była i nigdy nie będzie. Nie musicie się obawiać Mireczki, że ktoś wam udowodni, że konserwatyzm jest niemoralny.


@qluch: Może gdybyś napisał tak ogólnie o konserwatyzmie to ciężko byłoby to obalić bez wchodzenia w złożoną dyskusję o doktrynach. Natomiast w kontekście Konfederacji przecież bez wysiłku można byłoby podważyć postawę moralną frontmenów tego ugrupowania.
Może gdybyś napisał tak ogólnie o konserwatyzmie to ciężko byłoby to obalić bez wchodzenia w złożoną dyskusję o doktrynach. Natomiast w kontekście Konfederacji przecież bez wysiłku można byłoby podważyć postawę moralną frontmenów tego ugrupowania.


@DaeronTargaryen: Ale dlaczego piszesz tutaj o politykach konfederacji? Ja zwracam się do Mireczków na tym portalu, że jeśli są konserwatystami to nie mogą deptać godności innego człowieka. Kontekst nie ma znaczenia, czy to konfederacja czy szczegóły. Albo